Zabawki do kąpieli

4
472
Zabawki do kąpieli w kształcie żyjątek morskich
Zabawki do kąpieli w kształcie żyjątek morskich

Wieczorna kąpiel jest bardzo ważnym rytuałem w życiu malucha, który dopiero poznaje otaczający go świat. Ten moment sygnalizuje mu, że zaraz po zabawie w wodzie zostanie ubrane, nakarmione i położone spać. Takie rytuały dają dziecku poczucie stabilności i bezpieczeństwa, co w pierwszych miesiącach życia malucha jest niezwykle istotne. Aby jednak wieczorne rytuały nie stały się nudną rutyną, możemy dziecku uprzyjemnić te chwile. Jak? Zaopatrując je w zabawki do kąpieli. Na rynku jest ich cała masa, jednak niestety nie wszystkie są odpowiednie dla małych dzieci. Jakie zabawki do kąpieli wybrać na początek wodnej przygody?

Jakie zabaweczki dla małego dziecka?

Zabawki do kąpieli nie tylko sprawią, że nasze dziecko będzie milej spędzać czas w wodzie, ale i na swój sposób wspomogą również jest rozwój motoryczny i poznawanie. Małe dziecko bawiąc się podczas kąpieli dodatkowo pracuje nad koordynacją relacji ręka-oko. Jednak jakie zabawki do kąpieli będą odpowiednie dla małego dziecka?

Zanim podejmiemy się zakupu zabawki do kąpieli powinniśmy być świadomi tego, że nie wszystkie zabawki nadają się do zabawy w wodzie. Dodatkowo ważnym jest, aby zabawki do kąpieli były dostosowane do wieku dziecka, o czym informacja znajduje się zazwyczaj na jego opakowaniu. Jeżeli zabawka przeznaczona jest przykładowo dla dziecka powyżej trzeciego roku życia, pod żadnym pozorem nie możemy dawać jej do zabawy niemowlakowi. Dlaczego? Zabawki dla starszych dzieci mogą zawierać małe, lub bardziej ostre elementy, którymi maluszek mógłby zrobić sobie krzywdę.

Z jakiego tworzywa?

Zabawki do kąpieli dla noworodka i niemowlęcia powinny być więc wykonany z gumy, czy silikonu. Najbardziej popularną od wielu, wielu lat zabawką do wanny jest gumowa kaczuszka, którą z całą pewnością bawił się każdy z nas. Obecnie na rynku znajdziemy całe mnóstwo gumowych zwierzątek, owoców, pojazdów i innych elementów, które świetnie sprawdzą się podczas zabawy w wodzie.

Świetną formą zabawki do kąpieli są także specjalne gumowe książeczki. Oczywiście pamiętajmy o tym, aby wybrać takie, którymi dziecko może bawić się w wodzie. Tego typu książeczki często zmieniają swój kolor pod wpływem wody, wydają się z nich różne dźwięki – co z całą pewnością zachęci malucha do zabawy i poznawania. Jeśli chcemy pójść na całość, możemy zakupić dla naszego dziecka interaktywne siedzisko do wanny. Tego typu zabawki do kąpieli nie tylko wspomagają siedzenie dziecka w wannie, ale i dzięki licznym elementom pozwalają mu na fantastyczną zabawę. Pamiętajmy, by zabawkę dostosować do wieku naszego dziecka.

Zabawki do kąpieli są świetnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a często jedynym, co nas w tej kwestii ogranicza jest wyobraźnia, bowiem wybór zabawki do kąpieli jest naprawdę ogromny.

Zabawki do kąpieli – Ranking i Opinie 2016

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Zabawki do kąpieli dla dziecka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Co chcieliście kupić swojemu dziecku?

  • zabawki do kąpieli dla niemowlaka
PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Miałam ogromny problem, żeby zaciągnąć mojego synka do kąpieli, ale kupiłam ostatnio taki zestaw zabawek i problem zniknął! Teraz kąpiel to czysta przyjemność, wystarczyło kilka kolorowych zabawek… Osobiście kupiłam zestaw od Bandai.

  2. Kaczuszki to zdecydowana klasyka. Bardzo ciekawą opcją są te wykonane ręcznie z naturalnego kauczuku oraz farb i barwników spożywczych bezpiecznych dla dziecka. Dzięki temu mogą być niezastąpionym towarzyszem kąpieli, który skutecznie nakłoni do niej dziecko. Dodatkowo dużym plusem jest forma pozbawiona dziur w których mogłaby się rozwinąć pleśń. Niektóre zabawki są bardzo trudne w utrzymaniu ich higieny, natomiast tutaj wystarczy umyć wodą i mydłem i osuszyć.

  3. U mnie był ten sam problem. Moja córeczka nie znosiła kąpieli w wannie, każda kąpiel wiązała się z płaczem. W końcu wpadłam na pomysł żeby ją czymś zabawić i znalazłam jedną kaczuszkę, od razu zmieniła swoje podejście 🙂 Teraz szukamy z mężem jakiegoś zestawu zabawek, żeby jeszcze bardziej umilić jej wieczorną kąpiel 😀 Polecicie coś?

    • Myślę, że mało który rodzic nie zmaga się z takim problemem 🙂 U mnie było też to samo. Ostatecznie kupiłam dwa zestawy zabawek do kąpieli i teraz jest dobrze. Takie zestawy możesz albo zamówić z portali aukcyjnych albo kupić w smyku. Są one stosunkowo tanie, a dziecko ma wielką frajdę w trakcie kąpieli, więc warto 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here