Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo gadżetów, które każdego dnia wspomagają życie rodziców z małym dzieckiem. Różnego rodzaju nawilżacze, nianie, czy czujniki. Jednym z tych gadżetów jest leżaczek bujaczek. Jest on niezwykle pomocny w życiu codziennym i pomaga młodym rodzicom spokojnie zająć się codziennymi, domowymi obowiązkami, a jednocześnie cały czas mieć na oku maleństwo. Jak wybrać leżaczek bujaczek?

Czy leżaczek bujaczek jest bezpieczny?

Bujaczek powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo, czyli posiadać pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, stabilizatory, w razie zbyt dużego przechyłu oraz gładkie krawędzie materiałów i tworzyw, z których bujaczek jest wykonany. Jedną z istotniejszych rzeczy jest to, aby zabawki dołączone do bujaczka nie posiadały luźnych drobnych elementów, które nasz mały użytkownik mógłby połknąć lub się nimi zadławić.

Funkcjonalność leżaczka bujaczka

Nasz nowy zakup ma być funkcjonalny i tylko my wiemy, czego tak naprawdę oczekujemy od leżaczka. Leżaczek bujaczek powinien być przede wszystkim wygodny. Materiał wyściełający musi być łatwy do utrzymania w czystości, miękki i pozbawiony elementów, które mogą dziecko drażnić, np. napy, guziki, rzepy pod główką lub plecami.

⇒ Sprawdź również: Kojec dla dziecka

Przede wszystkim ma zapewnić dziecku wygodne, ale swobodne poznanie świata. Im  więcej widzi i doświadcza, tym lepiej się niemowlak rozwija. Lista dodatków do wersji podstawowej leżaczków jest długa, ale należy pamiętać, że najważniejsze jest, by nie przesadzić z nadmiarem dostarczanych dziecku bodźców. Uspokajające wibracje, możliwość włączenia dziecku delikatnej muzyczki, czy odgłosu bicia serca, cała gama zabawek to tylko niektóre z możliwych dodatków.

Funkcjonalność zapewnia łatwy montaż i demontaż, lekka konstrukcja, możliwość regulacji oparcia oraz zablokowania w łatwy sposób funkcji bujania, konieczne przy karmieniu.

Leżaczek bujaczek
Leżaczek bujaczek

Zanim wybierzemy się do sklepu po leżaczek bujaczek, bądź zamówimy go z internetu, powinniśmy sobie przede wszystkim uświadomić fakt, że leżaczek bujaczek nie jest miejscem, w którym dziecko powinno spędzać cały dzień, a jedynie maksymalnie kilka godzin w ciągu doby. Leżaczek bujaczek nie powinien służyć też do nauki siadania, a nieodpowiednio dobrany leżaczek bujaczek może wyrządzić niegotowemu jeszcze na siadanie dziecku krzywdę. Warto też, aby przed włożeniem dziecka do leżaczka upewnić się, że ma zdrowe bioderka. Zresztą to samo zaleca się, przed włożeniem dziecka do chusty.

⇒ Inne akcesoria: karuzela do leżaczka

Jaki bujaczek kupić swojemu dziecku?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli leżaczków bujaczków. Który leżaczek bujaczek jest najlepszy? Złotego środka nie ma, ponieważ każde z nas – rodziców, oczekuje od leżaczka czegoś innego.
Podstawowy leżaczek bujaczek to taki, w który wkładamy dziecko i możemy delikatnie je bujać. Oprócz tego większość takich leżaczków bujaczków wyposażona jest w panel z melodyjkami, oraz pałąk interaktywny. Taki pałąk świetnie sprawdza się przy małych dzieciach. Pamiętajmy jednak o tym, aby całość nie była nazbyt kolorowa, ponieważ może to negatywnie wpływać na dziecko. Bardzo ciekawą opcją jest także leżaczek bujaczek z funkcją bijącego serduszka – noworodek ma wtedy możliwie znów poczuć się trochę tak, jak w brzuchu swojej mamy.

Bujaczek z funkcją huśtania

Istnieją także leżaczki bujaczki z funkcją huśtania. Zajmują one nieco więcej miejsca niżeli tradycyjne leżaczki bujaczki, jednakże dzieci zazwyczaj je uwielbiają. Oprócz tego, że maluch wygodnie sobie leży, zabawia się pałąkiem interaktywnym, to dodatkowo odczuwa delikatne i miłe kołysanie.
Jakie zalety posiada leżaczek bujaczek? Przede wszystkim pozwala on rodzicom odzyskać ręce. Możemy normalnie wykonywać wszystkie prace domowe mając dziecko w pobliżu i nie martwiąc się o to, że zrobi sobie krzywdę. Dodatkowo tego typu leżaczki bujaczki są niezwykle mobilne, w efekcie czego możemy nie tylko bez problemu przenosić go po domu, co dodatkowo złożyć, wsadzić do bagażnika i zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

⇒ A może zainteresują Cię wygodne łóżeczka dla dziecka?

Wybierając leżaczek bujaczek zwróćmy także uwagę na to, aby był solidny. Warto poczytać informacje w sieci na temat leżaczka, którego zakup planujemy. Dziecko musi mieć w nim zapewnione najwyższe bezpieczeństwo.

Wady i zalety leżaczka bujaczka

Niewątpliwą zaletą leżaczka jest komfort dziecka oraz nas, rodziców. Możliwość odłożenia niemowlęcia w bezpieczne, wygodne miejsce, bywa zbawienne dla niejednego opiekuna. Dziecko poznaje i otwiera się na nowe doznania, uczy nowych czynności, ma możliwość obejrzeć świat z ciekawszej perspektywy.

Z ilością spędzanego w bujaczku czasu należy jednak uważać. Długie przebywanie niemowlaka w jednej pozycji może mieć fatalne skutki dla rozwijającego się jeszcze kręgosłupa. Największą wadą leżaczka jest właśnie brak możliwości poruszania się w nim i zmiany pozycji dziecka na inną dogodniejszą.

Leżaczek bujaczek – Ranking i Opinie 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Leżaczki i huśtawki. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.