Jeździk dla dziecka

3
488
Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci
Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prawidłowo rozwijało swoją koordynację ruchową. Już od pierwszych miesięcy życia malucha dostarczamy mu różnego rodzaju zabawki, które mają wspomóc go w tych działaniach. Jeździk dla dziecka jest jednym z najpopularniejszych gadżetów, w które rodzice zaopatrują swoje dzieci. To nie tylko świetna zabawa, ale i dobry sposób na rozwijanie się malucha. Jak wybrać jeździk dla dziecka? Czy to trudna decyzja, czy może wystarczy zakupić pierwszy lepszy towar w sklepie?

Zanim kupimy jeździk dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a przede wszystkim wiek naszego malucha, oraz jego umiejętności. Jak wiadomo, każde dziecko rozwija się indywidualnie i fakt, że ośmiomiesięczny maluch koleżanki świetnie radzi sobie z jeździkiem nie oznacza, że naszemu dziecku pójdzie to równie dobrze – i odwrotnie. Dzieci są różne i nie należy wrzucać wszystkich do jednej szuflady.

Jaki jeździk wybrać?

Dobry jeździk dla dziecka dopasowany musi być przede wszystkim do jego wzrostu. Jeżeli mamy taką możliwość – możemy zabrać dziecko do sklepu z zabawkami i po prostu przymierzyć jeździk. Stopy malucha powinny bez najmniejszego problemu dotykać podłogi, ale też nie powinny się po niej ciągnąć, podczas jazdy dziecka. Oczywiście inny jeździk wybierzemy dla dziecka, które chodzi i przemieszcza się samodzielnie, a inny dla takiego, które jeszcze nie opanowało tej umiejętności.

Kiedy nasze dziecko nie opanowało jeszcze sztuki chodzenia, a jedynie przemieszcza się po mieszkaniu raczkując, bo podpierając się mebli – najlepszym rozwiązaniem będzie jeździk-pchacz. Takie zabawki mają zazwyczaj wbudowane panele edukacyjne, które pozwalają dziecku na świetną zabawę. Maluch może przemieszczać się po mieszkaniu podtrzymując się pchacza-jeździka. Jeżeli jednak chcemy niechodzącemu dziecku zakupić normalny jeździk dla dzieci, powinniśmy wybrać taki, który dookoła siedziska ma plastikowe zabezpieczenia, które uchronią malucha przed upadkiem. Niektóre z nich dodatkowo mają specjalną rączkę, która umożliwia rodzicom pchanie jeździka, podczas gdy dziecko w nim przebywa.

Oczywiście w przypadku nieco starszych maluchów, które chodzą już samodzielnie – jeździk dla dzieci sprawdz się idealnie. Maluch będzie mógł samodzielnie odpychać się nogami i przemieszczać w dowolne miejsce, co z pewnością sprawi mu dużo frajdy.

Wybierając jeździk dla dziecka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jego solidność. Powinien on być wykonany z dobrych materiałów, co nie zawsze przekłada się na cenę. Czasem proste jeździki, które są tańsze – są również znacznie lepszej jakości niżeli te, które kosztują dużo więcej i posiadają dodatkowe funkcje. Dziecko musi być w jeździku bezpieczne.

Jeździk – Ranking i Opinie 2016

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Jeździki dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Co chcieliście kupić swojemu dziecku?

  • jeździk dla dziecka porównanie blog
PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Jeździk to ulubiona zabawka mojego synka! Kupiłam go około pół roku temu i od tamtego czasu codziennie nim jeździ 🙂 Gdyby nie ten artykuł chyba bym na to nie wpadła, dzięki!

  2. Taki jeździk doskonale powinien się sprawdzić jako prezent na pierwsze urodziny 🙂 Jaki rodzaj polecacie najbardziej? Gdzie najlepiej kupić taki jeździk? Kolejna sprawa… czy taka zabawka jest bezpieczna? Raczej, trzeba mieć dziecko cały czas pod okiem, bo inaczej może zakończyć się to nieprzyjemnym incydentem.

    • Racja, taki jeździk to idealny prezent dla takiego malucha. Sama kupiłam taki swojemu chrześniakowi i był bardzo szczęśliwy. Rodzaj jeździka zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Jeśli jest to kilka miesięcy to najlepiej zdecydować się na jeździka-pchacza. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to wydaję mi się, że jest to stosunkowo bezpieczna zabawka, aczkolwiek lepiej cały czas mieć wszystko na widoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here