Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prawidłowo rozwijało swoją koordynację ruchową. Już od pierwszych miesięcy życia malucha dostarczamy mu różnego rodzaju zabawki, które mają wspomóc go w tych działaniach. Jeździk dla dziecka jest jednym z najpopularniejszych gadżetów, w które rodzice zaopatrują swoje dzieci. To nie tylko świetna zabawa, ale i dobry sposób na rozwijanie się malucha. Jak wybrać jeździk dla dziecka? Czy to trudna decyzja, czy może wystarczy zakupić pierwszy lepszy towar w sklepie?

Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci
Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci

Zanim kupimy jeździk dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a przede wszystkim wiek naszego malucha, oraz jego umiejętności. Jak wiadomo, każde dziecko rozwija się indywidualnie i fakt, że ośmiomiesięczny maluch koleżanki świetnie radzi sobie z jeździkiem nie oznacza, że naszemu dziecku pójdzie to równie dobrze – i odwrotnie. Dzieci są różne i nie należy wrzucać wszystkich do jednej szuflady.

Jaki jeździk wybrać?

Dobry jeździk dla dziecka dopasowany musi być przede wszystkim do jego wzrostu. Jeżeli mamy taką możliwość – możemy zabrać dziecko do sklepu z zabawkami i po prostu przymierzyć jeździk. Stopy malucha powinny bez najmniejszego problemu dotykać podłogi, ale też nie powinny się po niej ciągnąć, podczas jazdy dziecka. Oczywiście inny jeździk wybierzemy dla dziecka, które chodzi i przemieszcza się samodzielnie, a inny dla takiego, które jeszcze nie opanowało tej umiejętności.

Kiedy nasze dziecko nie opanowało jeszcze sztuki chodzenia, a jedynie przemieszcza się po mieszkaniu raczkując, bo podpierając się mebli – najlepszym rozwiązaniem będzie jeździk-pchacz. Takie zabawki mają zazwyczaj wbudowane panele edukacyjne, które pozwalają dziecku na świetną zabawę. Maluch może przemieszczać się po mieszkaniu podtrzymując się pchacza-jeździka. Jeżeli jednak chcemy niechodzącemu dziecku zakupić normalny jeździk dla dzieci, powinniśmy wybrać taki, który dookoła siedziska ma plastikowe zabezpieczenia, które uchronią malucha przed upadkiem. Niektóre z nich dodatkowo mają specjalną rączkę, która umożliwia rodzicom pchanie jeździka, podczas gdy dziecko w nim przebywa.

Jeździk dla starszego dziecka

Oczywiście w przypadku nieco starszych maluchów, które chodzą już samodzielnie – jeździk dla dzieci sprawdzi się idealnie. Maluch będzie mógł samodzielnie odpychać się nogami i przemieszczać w dowolne miejsce, co z pewnością sprawi mu dużo frajdy.

Wybierając jeździk dla dziecka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jego solidność. Powinien on być wykonany z dobrych materiałów, co nie zawsze przekłada się na cenę. Czasem proste jeździki, które są tańsze – są również znacznie lepszej jakości niżeli te, które kosztują dużo więcej i posiadają dodatkowe funkcje. Dziecko musi być w jeździku bezpieczne.

Jeździk – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Jeździki dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.