Co kupić dziecku?

Jeździk dla dziecka

Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci

Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prawidłowo rozwijało swoją koordynację ruchową. Już od pierwszych miesięcy życia malucha dostarczamy mu różnego rodzaju zabawki, które mają wspomóc go w tych działaniach. Jeździk dla dziecka jest jednym z najpopularniejszych gadżetów, w które rodzice zaopatrują swoje dzieci. To nie tylko świetna zabawa, ale i dobry sposób na rozwijanie się malucha. Jak wybrać jeździk dla dziecka? Czy to trudna decyzja, czy może wystarczy zakupić pierwszy lepszy towar w sklepie?

Zanim kupimy jeździk dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a przede wszystkim wiek naszego malucha, oraz jego umiejętności. Jak wiadomo, każde dziecko rozwija się indywidualnie i fakt, że ośmiomiesięczny maluch koleżanki świetnie radzi sobie z jeździkiem nie oznacza, że naszemu dziecku pójdzie to równie dobrze – i odwrotnie. Dzieci są różne i nie należy wrzucać wszystkich do jednej szuflady.

Jaki jeździk wybrać?

Dobry jeździk dla dziecka dopasowany musi być przede wszystkim do jego wzrostu. Jeżeli mamy taką możliwość – możemy zabrać dziecko do sklepu z zabawkami i po prostu przymierzyć jeździk. Stopy malucha powinny bez najmniejszego problemu dotykać podłogi, ale też nie powinny się po niej ciągnąć, podczas jazdy dziecka. Oczywiście inny jeździk wybierzemy dla dziecka, które chodzi i przemieszcza się samodzielnie, a inny dla takiego, które jeszcze nie opanowało tej umiejętności.

Kiedy nasze dziecko nie opanowało jeszcze sztuki chodzenia, a jedynie przemieszcza się po mieszkaniu raczkując, bo podpierając się mebli – najlepszym rozwiązaniem będzie jeździk-pchacz. Takie zabawki mają zazwyczaj wbudowane panele edukacyjne, które pozwalają dziecku na świetną zabawę. Maluch może przemieszczać się po mieszkaniu podtrzymując się pchacza-jeździka. Jeżeli jednak chcemy niechodzącemu dziecku zakupić normalny jeździk dla dzieci, powinniśmy wybrać taki, który dookoła siedziska ma plastikowe zabezpieczenia, które uchronią malucha przed upadkiem. Niektóre z nich dodatkowo mają specjalną rączkę, która umożliwia rodzicom pchanie jeździka, podczas gdy dziecko w nim przebywa.

Oczywiście w przypadku nieco starszych maluchów, które chodzą już samodzielnie – jeździk dla dzieci sprawdz się idealnie. Maluch będzie mógł samodzielnie odpychać się nogami i przemieszczać w dowolne miejsce, co z pewnością sprawi mu dużo frajdy.

Wybierając jeździk dla dziecka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jego solidność. Powinien on być wykonany z dobrych materiałów, co nie zawsze przekłada się na cenę. Czasem proste jeździki, które są tańsze – są również znacznie lepszej jakości niżeli te, które kosztują dużo więcej i posiadają dodatkowe funkcje. Dziecko musi być w jeździku bezpieczne.

Jeździk – Ranking i Opinie 2016

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Jeździki dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Lp. Produkt Ranking jeździków Producent Cena
1 Miniaturka Fisher Price Chodzik Interaktywny Zebra Dpl53 Fisher Price Sprawdź
2 Miniaturka Little Tikes Chodzik Świecący Stół Aktywności 3W1 Pl 640957 Little Tikes Sprawdź
3 Miniaturka Smily Play Chodzik Rośnij Ze Mną 32827 SMILY Sprawdź
4 Miniaturka Vtech Chodzik Pchacz Gawędziarz (60481) Vtech Sprawdź
5 Miniaturka Chicco Chodzik Pchacz Edukacyjny 065261 Chicco Sprawdź
6 Miniaturka Smily Play Chodzik Jeździk Lokomotywa Rośnij Ze Mną (0803) Smily Play Sprawdź
7 Miniaturka Small Foot Legler Chodzik Miś 7393 Small Foot Design Sprawdź
8 Miniaturka Chicco Chodzik Pchacz Hippy 59050 Chicco Sprawdź
9 Miniaturka Small Foot Chodzik Wielofunkcyjny Pchacz 5W1 Piaskowy Dziadek (5848) Sprawdź
10 Miniaturka 4Baby Chodzik 1St Steps Grey 4Baby Sprawdź

Inni rodzice szukali też:

  • doris pchacz walker opinie

Jeden komentarz

  1. pierniczekk 26 maja 2017

Napisz komentarz na ten temat

Pin It on Pinterest