O ile przed porodem mogłaś pozwolić sobie na małe torebki, do których chowałaś jedynie klucze, portfel, telefon i najpotrzebniejsze kosmetyki – o tyle, odkąd zostałaś mamą wszystko uległo zmianie, prawda? Będąc mamą i wybierając się z dzieckiem na spacer musimy zabierać ze sobą całą masę rzeczy, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy coś okaże się niezbędne – zatem warto być przygotowaną. Torba dla mamy to nie tylko gadżet ułatwiający życie, a właściwie niezbędny element wyposażenia, w który naprawdę warto zainwestować. Jaka torba dla mamy jest najlepsza? Czym kierować się przy wyborze torby dla mamy?

Torba dla mamy jest niezbędnym wyposażeniem podczas spacerów, czy wyjazdów z małym dzieckiem. Świetnie sprawdzi się również w roli torby do wózka. Torba dla mamy pomieści wszystko to, co przy małym dziecku, czy noworodku może okazać się niezbędne – ubranko na zmianę, pieluszki, mokre chusteczki, smoczek, suszą pieluszkę tetrowa, butelkę z mlekiem i całą masę innych rzeczy. Torba dla mamy jest znacznie wygodniejszym i bardziej higienicznym rozwiązaniem, niżeli noszenie wszystkiego w foliowej siateczce w koszyku pod wózkiem. Torba dla mamy może mieć naprawdę wiele zastosowań. Czym kierować się przy jej zakupie?

Torba dla mamy z kilkoma przegródkami
Torba dla mamy z kilkoma przegródkami

Jaką torbę dla mamy kupić? Torba do wózka

Torba dla mamy powinna być przede wszystkim niezwykle praktyczna. Warto, aby posiadała liczne przegródki, aby mama mogła odpowiednio posegregować sobie jej zawartość (przykładowo: w osobnej kieszonce pieluszki i chusteczki, w innej mleko, a w jeszcze innej zabawki dla niemowlaka). Kupując torbę dla mamy zwróćmy więc uwagę, czy posiada ona liczne przegródki, oraz dodatkowe kieszonki. Jeśli dziecko karmione jest mlekiem z butelki warto, aby torba dla mamy posiadała także kieszonki termiczne. Torba dla mamy powinna posiadać także uchwyty, za pomocą których bez problemu zamocujemy ją do dziecięcego wózka. Warto, aby była ona również wykonana z materiału, który bardzo łatwo się czyści. Ważnym jest też, aby torba dla mamy sama w sobie nie była ciężka – przecież młoda mama wystarczająco dużo rzeczy sama w niej umieści.

Najlepsza torba dla mamy

Torba dla mamy często podsuwana nam jest razem z zakupem wózka dla dzieci. Niestety, tego typu torby naprawdę rzadko kiedy są praktyczne. O ile dana marka jest świetna w produkcji wózków, o tyle nieczęsto zdarza się, aby były równie dobre w produkcji toreb do nich. Torba dla mamy wyprodukowana przez producenta wózka zazwyczaj posiada jedną dużą przegródkę, zatem po włożeniu do niej rzeczy dziecka, ciężko będzie nam znaleźć daną rzecz „na szybko”, szczególnie, jeśli jest ona mała i schowała się na samym dnie torby. W torbie zmieści się także bez problemu szczotka do włosków dla dziecka.

Pamiętajmy więc – najlepsza torba dla mamy to taka, która jest przede wszystkim praktyczna. Oczywiście miło, jeśli będzie ona również cieszyła nasze oko.

Idealna torba dla mamy – wielkość, pasek, sposób otwierania

Idealna torba dla mamy oprócz tego, że jest wygodna w użytkowaniu oraz posiada dużo przegródek, powinna mieć odpowiedni rozmiar. Wielkość torby uzależniona jest od indywidualnych potrzeb każdej mamy oraz jej preferencji. W większości przypadków przy młodszym dziecku potrzeba z reguły więcej akcesoriów i przydatnych rzeczy, a więc torba powinna być rozmiar, który umożliwia wygodne przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Przy starszym dziecku torba może być nieco mniejsza, ponieważ nie trzeba nosić przy sobie między innymi pampersów na zmianę czy dodatkowej pary odzieży. Dobrym rozwiązaniem są torby, które posiadają możliwość dopięcia kilku przegródek na zatrzaski. Pozwala to swobodnie manipulować rozmiarem torby, co jest bardzo wygodne. Bardzo ważnym aspektem jest także długość paska. Najlepiej, aby pasek był regulowany – dzięki temu każda mama może dopasować jego długość do swoich aktualnych potrzeb. W niektórych sytuacjach wygodnie jest nosić torbę na długim pasku na ramieniu, a w innych przypadkach – na krótkim, trzymając torbę w dłoni.

Wybierając idealną torbę warto jest zwrócić uwagę na sposób otwierania. Najwygodniejsze są torby zasuwane na suwak bądź zapinane za pomocą kilku zatrzasków. Odpowiednie zamknięcie torby chroni przede wszystkim przed zgubieniem schowanych w niej rzeczy. Dobrze jest jeśli torba posiada dodatkową kieszonkę bez zamykania do której można wrzucić mniej wartościowe rzeczy, które są bardzo często przydatne – na przykład chusteczki higieniczne.

Jak dbać o torbę?

Aby torba służyła długo i prezentowała się nienagannie, bardzo ważna jest jej odpowiednia konserwacja. O torbę należy regularnie dbać, uwzględniając oczywiście charakterystykę i specyfikę materiału z którego została ona wykonana. Informacje o tym, jak prać torbę można znaleźć między innymi na metce lub opakowaniu od producenta. Warto się z nią zapoznać, ponieważ niewłaściwe pranie i suszenie może narobić wiele szkód. Przy codziennym użytkowaniu warto raz na jakiś czas przetrzeć torbę mokrą ściereczką. Pozwoli to usunąć kurz i drobne zabrudzenia.

Torba dla mamy – Ranking i Opinie 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Torby dla mam. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.