Skóra małych dzieci nie wykazuje pewnych właściwości ochronnych, które kształtować się mogą co najmniej do 3 miesiąca życia. W tym aspekcie, należy podkreślić fakt, że skóra niemowlaka może być pięć razy cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Inną ważną kwestią jest to, że komórki naskórka małego człowieka są jeszcze dość luźno umiejscowione, przez co nie zapewniają bariery ochronnej przed przepuszczaniem różnych substancji i związków. Niemowlak ma także płytko zlokalizowane naczynia krwionośne, co doprowadza do tego że wchłanianie za pośrednictwem skóry jest dużo większe niż u dorosłej osoby. Biorąc pod uwagę powyższe, podkreślić można że skóra maluszka jest przepuszczalną strukturą, przez którą do organizmu może dostać się wiele niebezpiecznych substancji. Dlatego też, rola opiekuna w tym przypadku powinna sprowadzać się do ograniczania eksponowania małego człowieka na działanie niebezpiecznych związków. Jednym z elementów, na który należy zwrócić tutaj uwagę jest proszek do prania ubrań dziecka. Powinien on być pod szczególną uwagą. Jaki proszek do prania ubranek dla dziecka, niemowlaka wybrać? Na jakie elementy należy zwracać uwagę przy wyborze określonego produktu?

Jakich składników powinniśmy unikać?

Jaki proszek do prania ubranek dla dziecka, niemowlaka kupić? Dokonując zakupu produktu jakim jest proszek do prania przyjazny dzieciom powinniśmy zwracać szczególną uwagę na zawartość w nim określonych substancji. W tym aspekcie powinniśmy mieć świadomość, jakich produktów szczególnie musimy unikać. Na liście komponentów niebezpiecznych znajdują się następujące składniki:

  • wybielacze optyczne – są to związki, które nie przyczyniają się do usuwania zabrudzeń i plan, osadzają się natomiast w materiale zapewniając optyczne wybielenie tkaniny,
  • enzymy – składniki te powodują rozpuszczanie uporczywych i trudnych do usunięcia plam z żywności, jednakże ich wadą jest to, że trudno wypłukują się z odzieży, natomiast w połączeniu ze skórą mogą doprowadzać nie tylko do jej podrażnienia, ale także niekorzystne wpływają na drogi oddechowe oraz przyczyniają się do powstania alergii.
  • fosforany – substancje powodujące zmiękczenie wody oraz chronią przed powstawaniem osadów, jednakże związane są z dużą szkodliwością dla środowiska.

Jaki proszek do 6 miesiąca życia?

Biorąc pod uwagę powyższe wskazania, do 6 miesiąca życia dziecka powinno stosować się specjalny proszek do prania ubrań niemowlaka. Ze względu na niebezpieczeństwo przenikania niebezpiecznych substancji oraz ryzyko powstania alergii musimy szczególnie uważać dokonując wyboru określonego preparatu, którym jest dobry proszek do prania ubranek dla dziecka, niemowlaka. Reakcje alergiczne pojawiają się u maluszków bardzo szybko. Co więcej, podkreślić należy że są one trudne do wyleczenia. Gdy mamy nową wyprawkę dla naszego dziecka powinna być ona wyprana przed nałożeniem. Będzie to pierwszy kontakt dziecka z zastosowanym preparatem, dlatego należy zachować dużą uwagę oraz ostrożność.

Jaki będzie najlepszy proszek do prania ubranek dla niemowlaka? Musi to być produkt bardzo delikatny. Koniecznie musi one mieć także atest Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Proszki przeznaczone do delikatnej skóry dziecka nie mają w swoim składzie niebezpiecznych detergentów, środków konserwujących, zapachów, które mogą przyczynić się do uszkodzenia delikatnej skóry maluszka. Gdy nie chcemy stosować proszku do prania, możemy do tego celu wykorzystywać płatki mydlane. Są one najbezpieczniejszym preparatem przeznaczonym do prania ubranek dla dziecka czy niemowlaka. Podkreślić należy jednak fakt, że pranie w tym preparacie należy powtórzyć kilkakrotnie, gdyż jedno płukanie może być niewystarczające.

Proszek do prania ubranek dla dziecka, niemowlaka  po 6 miesiącu życia

Maluszek, który przekroczył 6 miesiąc życia jest aktywniejszy pod względem ruchowym. Co doprowadza do tego, że zabrudzenia ubrań są zdecydowanie większe. Ponadto, skóra niemowlaka staje się mniej przepuszczalna i wrażliwa. W tym okresie możemy spróbować używać zwykłych proszków do prania, jednakże z bezpieczniejszymi składnikami. Po wprowadzeniu takiego preparatu koniecznie trzeba obserwować skórę dziecka. Gdy zaobserwujemy jakiekolwiek symptomy świadczące o alergii, musimy zrezygnować ze stosowania danego środka i wrócić do specjalnego produktu.

Co należy prać w proszku dla dzieci?

W proszku do prania dla dzieci należy prać oczywiście ubranka dziecięce, pieluszki, pościel, ale także wszystkie inne tkaniny, z którymi skóra maluszka ma kontakt. Gdy przygotowujemy dom na przybycie nowego członka rodziny, warto również naszą pościel wyprać w proszku przeznaczonym do prania ubrań dziecięcych. Można w nim uprać także ubrania, które zabiera się ze sobą do porodu oraz na czas pobytu w szpitalu.

Proszek do prania dla dziecka, niemowlaka – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Proszek do prania dla dziecka.