Świat się zmienia i małe kobiety również stają się inne. Są bardziej konkretne, wiedzą czego pragną. Obserwują swoje mamy, które skutecznie walczą w biznesie i zdobywają świat. W związku z tym małe dziewczynki coraz częściej wybierają zabawki, które niegdyś przypisane były wyłącznie dla chłopców. Nie chcą pozostawać z tyłu, chcą tworzyć i mieć udział w kształtowaniu swojej małej rzeczywistości, którą kiedyś skutecznie wdrożą do dorosłego świata.

Jedną z takich zabawek, którymi dziewczynki zaczynają się interesować, są klocki pozwalające na konstruowanie rozmaitych budowli. Jak wybrać najlepsze klocki lego dla dziewczynki? Zdajemy sobie sprawę z tego, że rynek oferuje różnorodne rozwiązania i nie jest łatwo dokonać wskazanego wyboru. Jednakże uwzględnienie kilku elementów i zasad pozwoli podejść skutecznie do określonego tematu. Po przeczytaniu określonego tekstu poradnikowego wszystko stanie się dla nas jasne!

Jakie klocki lego dla dziewczynek?

W poniższych akapitach postaramy się odpowiedzieć na pytanie jakie klocki lego dla dziewczynek wybrać i kupić. Podzieliliśmy tę sekcję na akapity, które odnoszą się do odpowiedniego wieku dziecka.

Dziecko w wieku 2-5 lat

Na początku podkreślić należy fakt, że klocki to rozwiązanie, które uczy koncentracji oraz wspomaga rozwój poznawczy. Dzięki temu nasza pociecha zaczyna myśleć twórczo i kreatywnie. Co więcej, tworzenie różnych konstrukcji przy wykorzystaniu klocków pozwala na zdobywanie wiedzy na temat organizacji różnych działań.

Wybierając taką zabawkę, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na wiek dziecka, a także zainteresowania. Gdy nasza dziewczynka jest w wieku od 2 do pięciu lat, doskonałą propozycją będą dla niej na przykład klocki LEGO Duplo Wieża Roszpunki. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że bohaterką zestawu jest dziewczyna z bardzo długimi włosami znana z bajki „Zaplątani”. Nasze dzieci ja wprost uwielbiają! Jest przykładem postaci, która nigdy się nie poddaje i nie ustaje w swoich dążeniach do spełnienia swoich marzeń. Przy tym jest dobra i wyrozumiała dla ludzi. Doskonała osobowość pasująca do naszych czasów. Te klocki duplo dla dziewczynki zawierają w zestawie także wieżę. Jest też koń Maximus! Dzięki temu nasza mała kobieta stworzy swoją niepowtarzalną baśń, w której wszystko może się zdarzyć!

Lego dla dziewczynki od 2 do 5 lat – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Klocki Lego dla dziewczynki 2 – 5 lat.

Klocki dla dziewczynek w wieku 6-12 lat

Doskonałe klocki lego dla dziewczynki skierowane do wyższej kategorii wiekowej, a mianowicie od 6 do 12 roku życia to na przykład LOGO Friends. Jak się domyślamy, w tym przypadku także znajdziemy powiązanie z bohaterami filmu. Jest to historia pięciu przyjaciółek, które mieszkają nad jeziorem mającym kształt serca. Nie byłoby historii, gdyby koleżanki nie przeżywały różnych pasjonujących przygód. Klocki te pozwalają na odtwarzanie znanych, ale także tworzenie zupełnie nowych historii. Występują w różnych konfiguracjach. W tym przypadku zdecydować się możemy na mały zestaw klocków dla dziewczynki na przykład zawierający tylko jedną konkretną przyjaciółkę. Ciekawym rozwiązaniem jest także duży zestaw klocków dla dziewczynki, w którym znaleźć możemy wszystkie bohaterki serialu. W komponentach tych jest wszystko, czego potrzebuje się do przeżywania niesamowitych przygód. Jest namiot, przyczepa kempingowa i wiele innych ciekawych rozwiązań.

Lego dla dziewczynki od 6 do 12 lat – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Klocki Lego dla dziewczynki 6 – 12 lat.

Drewniane klocki dla dziewczynki

Inną ciekawą alternatywą, którą możemy wybrać, są klocki drewniane. Są one skierowane dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, gdyż charakteryzują się prostymi kształtami. Nie ma żadnych elementów łączących, gdyż nakładane są jeden na drugim. Klocki drewniane pozwalają ćwiczyć kolory oraz kształty. Inny działaniem pozwalającym na rozwój funkcji poznawczych przy wykorzystaniu tych komponentów jest liczenie. Można je również odrysowywać. Podkreślić należy jednak fakt, że klocki drewniane są ciężkie. Dlatego też trzeba uważać, żeby nasza dziewczynka nie dostała nimi w głowę. Jednakże te duże klocki dla dziewczynek warto włączyć do swojej kolekcji, gdyż doskonale wpłyną na rozwój naszej pociechy.

Drewniane klocki konstrukcyjne

Gdy mamy dziewczynkę, której nie możemy odciągnąć od męskich zajęć, możemy zakupić dla niej drewniane klocki konstrukcyjne. Dzięki temu skutecznie będzie realizowała swoją pasję. Takie klocki pozwalają na tworzenie różnego rodzaju maszyn, na przykład pociąg, samolot, czy samochód. To sprawi, że zadbamy nie tylko o zainteresowania dziecka, ale także o tak zwaną motorykę małą. Jest to doskonała alternatywa, która przeznaczona jest dla starszych dzieci.

Drewniane klocki dla dziewczynki – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Klocki drewniane dla dziewczynki.

Klocki Cobi dla dziewczynki

Ciekawym rozwiązaniem dla dziewczynki mogą być klocki Cobi. Ich niepodważalną cechą jest to, że są to komponenty pozwalające na łączenie ze sobą kompatybilnych klocków bądź całych zestawów. Wiemy doskonale, że nasze dzieci kochają budować niezwykłe i interesująca z ich perspektywy światy. Pamiętamy, jak byliśmy dziećmi. Wówczas nasza wyobraźnia nie miała kresu. Tak też jest z naszymi dziewczynkami. Gdy mamy pannę, która interesuje się sprzętem i historią, warto zakupić dla niej zestaw Mała Armia. Dzięki temu dziecko bawi się i równocześnie zdobywa użyteczną wiedzę. Klocki Cobi mają do zaoferowania figurki odwzorowujące żołnierzy uczestniczących w II wojnie światowej oraz pojazdy, które były wówczas wykorzystywane. Bardzo duże wrażenie sprawia między innymi okręt ORP Błyskawica, legendarna jednostka armii polskiej. Takie klocki ucieszą starsze dziewczynki w wieku około 8-12 lat.

Klocki Playmobil dla dziewczynki

Są to tematyczne kolekcje klocków. Prezentują one zarówno świat rzeczywisty, jak i ten znany z bajek. Charakteryzują się one przede wszystkim radosną kolorystyką. Co więcej, są niezwykle łatwe do ułożenia. Wskazać tutaj można na bardzo dużą różnorodność. Mamy tutaj do wyboru zestawy przedstawiające życie na wsi, pracę policji, straży pożarnej, ale również bajkowe krainy prosto ze świata fantazji. Dzięki temu bardzo łatwo dobierzemy klocki stosowane do wieku i zainteresowań naszej młodej panny. Na jakie zestawy warto zwrócić uwagę?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda dziewczynka, która lubi bawić się lalkami myśli także o pięknie urządzonym domku dla swojej zabawkowej koleżanki. Klocki Playmobil „domek” skutecznie spełniają takie marzenie. W tym przypadku nasza mała kobieta sama buduje nieruchomość, dzięki temu zyskuje porcję bardzo dobrej zabawy. Do zestawu dołączanych jest także bardzo dużo akcesoriów, które pozwalają na wybudowanie domku ze swoich marzeń.

Doskonałą opcją dla dziewczynek są także zestawy Playmobil „zamki”. Prezentują się one doskonale i skutecznie pobudzają wyobraźnie naszego dziecka. Bardzo bogaty wybór rozwiązań pozwala naszej dziewczynce wybrać idealny zamek i spełnić marzenia o fantastycznych przygodach.

Klocki Playmobil dla dziewczynki – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Klocki Playmobil dla dziewczynki.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.