Wózek dziecięcy 3w1 to uniwersalne urządzenie. Jaki wózek 3w1 wybrać? Jaki jest najlepszy? Jakie modele z rankingu wózków 3w1 polecamy?

Wózek 3w1 – Ranking Czerwiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking oraz ceny aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii wózki dziecięce 3w1.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wózek to obowiązkowy element każdej dziecięcej wyprawki, który powinien zostać zakupiony na długi czas przed narodzinami nowego członka rodziny. W dzisiejszych czasach na rynku znaleźć można wiele różnych rozwiązań, co sprawia, że decyzja o wyborze konkretnego modelu nie należy do najprostszych. Bardzo praktycznym oraz komfortowym wariantem w ostatnim czasie stały się wózki 3w1, które posłużą młodym rodzicom przez długi czas życia maleństwa. To rozwiązanie charakteryzuje się dużą uniwersalnością i bezpieczeństwem, co sprawia, że spełni wymagania nawet najbardziej wymagających młodych rodziców.

Jak wybrać wózek wielofunkcyjny 3w1?

Wózek to jeden z Twoich najważniejszych zakupów. Nie jest on wyłącznie środkiem transportu, ale także (jeśli nie przede wszystkim) zapewnieniem dziecku bezpieczeństwa. Nie ma jednego wózka, który byłby idealny dla każdego. Najlepszy wózek to taki, który posiada funkcje, które pasują do Twojego dziecka i waszego stylu życia, w cenie odpowiadającej budżetowi. Za wózek wielofunkcyjny możesz wydać mniej niż 500 zł, ale także sporo ponad 5000. Styl, lekkie materiały, dodatkowe funkcje, a czasem i marka czy projektant, zwiększają cenę wózka, jednak nie musisz wydawać fortuny, aby kupić dobry, bezpieczny wózek.

Ranking wóżków 3w1 przedstawia najlepsze i polecane modele wózków wielofunkcyjnych
Ranking wóżków 3w1 przedstawia najlepsze i polecane modele wózków wielofunkcyjnych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka wielofunkcyjnego?

Przy zakupie wózki, łatwo stracić głowę — w sklepie roi się od modeli, wielkości, kolorów, funkcji. Dlatego idąc na zakupy, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać wygodny, bezpieczny i łatwy w użytkowaniu wózek. Pamiętaj, że dziecko jest pasażerem, a to Ty będziesz wózek pchać, podnosić, wnosić przez kilka lat, dlatego warto również wybrać model łatwy w użytkowaniu. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów (możesz ją wydrukować i wziąć na zakupy).

 1. Sprawdź ramę — powinna być solidna, oporna na nacisk.
 2. Przetestuj hamulce i mechanizm blokady.
 3. Sprawdź, czy Twoje nogi lub stopy uderzają w koła podczas prowadzenia wózka — jeśli tak, wybierz inny model.
 4. Podnieś i przenieś wózek — zarówno rozłożony, jak i złożony. Pomyśl, czy będzie ci go łatwo wnieść np. na 4 piętro bez windy — być może nie mieszkasz na 4 piętrze, ale może będzie taka konieczność.
 5. Sprawdź manewrowość wózka, czy dobrze się skręca i pcha  (możesz włożyć do wózka coś ciężkiego, imitując dziecko).
 6. Sprawdź oparcie — czy dobrze się reguluje, czy łatwo położyć dziecko i posadzić.
 7. Zauważ, czy uprząż jest łatwa do zapinania i rozpinania.
 8. Otwórz i zamknij wózek jedną ręką i obiema — sprawdź, czy nie stanowi to dużego problemu.
 9. Pomyśl, gdzie wózek będzie stał i czy się tam zmieści — klatka schodowa, pokój, szafa I SAMOCHÓD.
 10. Dowiedz się, jaka jest gwarancja, co obejmuje i jakie są warunki ewentualnego zwrotu.
 11. Sprawdź, czy posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Wózek 3w1, czyli jaki ?

Przyzwyczailiśmy się już do rozwiązań kompaktowych — mamy szampon 2w1, kawę 3w1… Co to więc jest ten wózek 3w1? Inaczej mówiąc, jest to wózek z systemem podróżnym. Systemy podróżne lub zestawy spacerowe składają się ze stelaża, gondoli, zdejmowanego siedziska spacerówki i fotelika samochodowego dla niemowląt.

Na początku jest to gondola, w której dziecko leży płasko, co jest dla niego najlepszą pozycją przez pierwsze tygodnie. Potrzebne jest również nosidełko, fotelik samochodowy, który można zamontować na ramie wózka. Na pewno przyda się, gdy mama z dzieckiem wyjdą ze szpitala, a potem będą jeździć samochodem. Po około sześciu miesiącach małe dziecko już siedzi, a gondola jest już za mała. Następnie gondolę zastępuje wózek spacerowy. Montujemy go na ten sam stelaż.

Wózki 3w1 to bardzo dobre rozwiązanie na lata. Oszczędzamy pieniądze, ale także miejsce.

Zalety i wady wózka 3w1

Wózek wielofunkcyjny ma wiele zalet, jednak jak każda rzecz można znaleźć kilka wad, a raczej niedogodności. Porównajmy więc zalety i wady wózka 3w1.

Zalety

 • Powszechnie dostępne;
 • Wiele stylów, cen i konfiguracji;
 • Występuje w zestawie, więc zawsze jest kompatybilny;
 • Zwykle mają wiele dodatkowych funkcji;
 • Nie musisz dodatkowo kupować innych wózków — oszczędność miejsca i pieniędzy.

Wady

 • Może być ciężki;
 • Zwykle są duże;
 • Sterowanie może być utrudnione.

Podsumowanie

 • Wózek 3w1 to połączenie aż trzech rozwiązań dla dziecka — gondoli, spacerówki oraz fotelika samochodowego.
 • Zakup wózka wielofunkcyjnego to oszczędność — pieniędzy, miejsca. To rozwiązanie na lata.
 • Wybierając wózek, zwróćmy uwagę na takie elementy jak: łatwość obsługi, bezpieczeństwo dziecka (hamulce, zapięcie, certyfikaty) oraz wielkość (czy zmieści się np. do samochodu).