Ząbkowanie to bardzo ważny ale jednocześnie ciężki okres w życiu dziecka i jego rodziców. Wysoka gorączka i potworny ból dziąseł z którym musi zmierzyć się ząbkujący maluch spędzają sen z powiek całej rodziny. Oddałoby się wtedy wszystko za choć jedną spokojnie przespaną noc i aby ulżyć dziecku w cierpieniu. Rodzice często sięgają po preparaty z apteki w postaci maści, mających złagodzić ból przy ząbkowaniu, jednak często i one zawodzą. Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść nam bardzo prosta rzecz – chodzi oczywiście o gryzak, który z pewnością jest bardzo dobrze znany rodzicom, którzy już przeszli przez ciężki czas ząbkowania swoich pociech.

Gryzak – Cena i Ranking Maj 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Gryzaki z grzechotką.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jaki gryzak dla niemowlaka? Poradnik zakupowy

Dowiedzieliście się już jakie gryzaki dla niemowlaka warto wziąć pod uwagę. Poniżej znajdziecie zestaw porad, który rozwieje Wasze pozostałe wątpliwości.

Jaki gryzak wybrać?

Wybór gryzaka dla dziecka jest rolą rodzica, który musi zdecydować, który gryzak z pośród tak dużego asortymentu będzie najlepszy. Przede wszystkim przy wyborze gryzaka musimy na pewno zwrócić uwagę czy jest on bezpieczny dla dziecka. Więc jaki gryzak kupić? Najważniejsze aspekty na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru gryzaka:

  • Kwestia bezpieczeństwa – należy sprawdzić czy gryzak nie posiada małych elementów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka oraz czy gryzak posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że może być użytkowany przez dzieci (np. Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka).
  • Odpowiedni ciężardobry gryzak nie powinien być za ciężki, gdyż może sprawić dziecku trudność przy wkładaniu go do buzi i zniechęcić do używania tego typu przedmiotów.
  • Odpowiednia twardość – to zależy już od indywidualnych preferencji dziecka, najlepiej kupić kilka gryzaków o różnych stopniach twardości i sprawdzić który najbardziej odpowiada dziecku, najlepszy gryzak to przecież taki, który polubi Twoje dziecko.
  • Dodatkowe zapięcie – to już bardziej aspekt praktyczny, jeśli gryzak wyposażony jest w zapięcie, będzie mniejsza szansa na zgubienie go podczas spaceru.
Gryzak jest niezwykle istotny w prawidłowym rozwoju dziąseł i ząbków dziecka.
Gryzak jest niezwykle istotny w prawidłowym rozwoju dziąseł i ząbków dziecka.

Po co dziecku gryzak?

Największą zaletą i jednocześnie główną funkcją gryzaka, jest uśmierzanie i łagodzenie bólu dziąseł podczas procesu ząbkowania. Ale inną i równie bardzo ważną jego funkcją jest to, że najzwyczajniej w świecie jest świetną zabawką i maluszki uwielbiają się nim bawić. Jednocześnie mogą przy tym usprawniać swoje małe rączki, bo przecież przekładanie go w nieskończoność z ręki do ręki, celowanie gryzakiem do buzi, to świetne ćwiczenia wymagające od Twojej pociechy niezwykłej precyzji i cierpliwości.

Gryzak może także ochronić dziecko przed późniejszym, niekorzystnym nawykiem ssania własnych palców, który może stać się przyczyną różnych wad zgryzu. Taka mała rzecz, a ma tyle zastosowań i korzyści!

Rodzaje gryzaków dla niemowlaków

Rodzaje gryzaków, które obecnie dostępne są na rynku, sprawiają, że możemy do woli wybierać i przebierać, aż natrafimy na taki, który spełni nasze oczekiwania. Najpopularniejszą i jednocześnie najtańszą opcją są gryzaki wykonane z gumy. W środku takich gryzaków znajduje się płyn (którym zazwyczaj jest woda destylowana). Dzięki płynnemu wypełnieniu, gryzaki te bardzo łatwo jest schłodzić w lodówce, w celu uśmierzenia bólu przy bolesnym ząbkowaniu. Innym rodzajem gryzaków są gryzaki zawierające specjalne kanaliki, do których można wlać płyn lub żel łagodzący na dziąsła, dzięki czemu jeszcze lepiej spełniają funkcję uśmierzającą ból.

Gryzaki drewniane to prosta i ekologiczna propozycja. Drewnem z którego zazwyczaj wykonywane są takie gryzaki jest klon, który posiada właściwości antybakteryjne, co jest dodatkowym jego atutem. Można spotkać się także z gryzakami wykonanymi z materiału. Gryzaki materiałowe są dobrym rozwiązaniem podczas krwawienia dziąseł przy ząbkowaniu. Dzięki temu, że są miękkie, nie będą jeszcze dodatkowo powodować uszkodzenia dziąseł.

Czy warto kupić gryzak?

Rodzice, którym udało przejść się przez ciężki okres ząbkowania ich pociech, mogą potwierdzić, że gryzak to naprawdę przydatna rzecz. Bez względu na to na jaki rodzaj gryzaka dla dziecka się zdecydujesz – pamiętaj, że musi być on przede wszystkim bezpieczny. Powinien także spodobać się Twojemu dziecku, dla którego będzie nieodłącznym przyjacielem podczas ząbkowania.