Gryzak jest niezbędnym gadżetem, którego powinien posiadać każdy niemowlak. Dzięki niemu można rozwiązać wszelkie problemy pojawiające się w czasie ząbkowania malucha. Jeśli dziecko cały czas płacze i ma podwyższoną temperaturę, może to być oznaką właśnie rozpoczęcia tego trudnego okres. To czas trudny dla dzieci, ale także dla ich rodziców, gdyż wiąże się z wieloma nieprzespanymi nocami. Ból dziąseł może być także powodem zaparć u dziecka. Jednym ze sposobów walki z bólem dziąseł u niemowlaka może być maść, jednak najlepszym wybawieniem na te problemy okazuje się przede wszystkim dobry gryzak. Gadżet ten jest nieodłącznym kompanem każdego niemowlaka, który cierpi z powodu wyrzynających się ząbków.

Czym jest i jak działa rękawiczka gryzak?

Rękawiczka – gryzak jest niezwykle innowacyjnym i pomysłowym produktem dla niemowląt. Z powodzeniem jest w stanie zastąpić tradycyjną wersję gryzaka. Gadżet ten to zapinana na rzep rękawiczka, posiadająca przeważnie metki, gryzaczki oraz uchwyt do podtrzymywania zabawki drugą rączką. Niemowlaki poznają świat za pomocą wszystkich swoich zmysłów, są go bardzo ciekawe. Starają się wszystkiego dotknąć, posmakować, usłyszeń czy poczuć otaczające je przedmioty. Maluszek często wkłada różne rzeczy do buzi, po czym sprawdza je poprzez gryzienie. Rękawiczka-gryzak to ciekawa alternatywa dla zwykłych gryzaków, która dzięki swojej konstrukcji nie wypadnie maluchowi z rąk. Kiedy dziecko będzie chciało pogryźć gryzaczek albo metkę, wystarczy, że do tego celu podniesie swoją rączkę do ust i zabawka jest cały czas w jego zasięgu. Rodzice nie muszą się więc obawiać ciągłego wyrzucania zabawki z łóżka, co będzie skutkować jej ubrudzeniem. Nie istnieje także obawa zgubienia tego gadżetu.

Rękawiczka gryzak dostępna jest w wielu modelach na rynku, przeważnie mają one na wyposażeniu parę zabawek, dzięki czemu dziecko odkrywa cały czas coś nowego.Polisensoryczny gryzak to świetna propozycja dla małych dzieci, ze względu na jej rozmiar i fakturowaną powierzchnię. Gryzak-rękawiczka idealnie sprawdza się przy eksploracji jak ustnych czy zabaw językowych. Ochrania także malucha, przed ewentualnymi skaleczeniami się. Dziecko nie zrobi sobie krzywdy palcami ani nie będzie ich gryzło. Polecana zwłaszcza w przypadku dzieci z zaburzeniami czucia głębokiego, dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym i dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. To właśnie takie maluchy mogą sobie zrobić sporą krzywdę podczas etapu ząbkowania. Gryzak-rękawiczka to propozycja sprawdzająca się także w przypadku niemowlaków ze słabym chwytem, które nie dają rady chwycić samodzielnie klasycznego gryzaka. Gadżet ten może być także założony przez osobę dorosłą na palce, wówczas będzie ona mogła pomagać dziecku w gryzieniu. Zabawka wykonana jest z pełni bezpiecznych dla dziecka materiałów.

Rękawiczka gryzak a ząbkowanie

Ząbkowanie jest bez wątpienia najtrudniejszym okresem w życiu niemowlaka. W trakcie wyrzynania zębów maluchy borykają się z opuchniętymi dziąsłami, nadmiernym ślinieniem, bólem i swędzeniem, także w nocy. Niemowlę jest więc rozdrażnione, płacze i próbuje zmniejszyć towarzyszący mu ból poprzez gryzienie wszystkich przedmiotów. Rodzice na wszelaki sposób chcą pomóc swojej pociesze. Najlepiej oczywiście wybierać naturalne metody uśmierzania bólu. Popularnym rozwiązaniem na zmniejszenie odczuwanego przez malucha bólu są wszelakiej maści gryzaki. Na rynku dostępne są niezwykle funkcjonalne gryzaki w kształcie rękawiczki. Takie rozwiązanie pozwoli dziecku zmniejszać ból w dogodnym momencie, mając rękawiczkę na ręce, maluch ma cały czas do niej swobodny dostęp.

Wady oraz zalety gryzaka rękawiczki – jaką wybrać?

Zalety:

Rękawiczka jest świetną propozycją zwłaszcza dla wcześnie ząbkujących dzieci, które nie są w stanie w sposób stabilny trzymać w rączce przedmiotów. Rękawiczkę bardzo łatwo założyć na rączkę niemowlaka, dziecko może w sposób samodzielny gryźć i ssać jej zewnętrzną powierzchnię.

  • Funkcjonalność

Rodzice mogą założyć dziecku gryzak na dowolną rękę, gadżet posiada także pasek, dzięki czemu dostosuje się właściwą szerokość zapięcia.

  • Bezpieczeństwo

Gryzaki-rękawiczki wykonywane są z bezpiecznego silikonu spożywczego, który jest jak najbardziej odpowiedni nawet dla najmłodszych dzieci. Materiał ten jest elastyczny i miękki, a teksturowa powierzchnia gryzaka delikatnie stymuluje dziąsła. Dzięki temu maluch odczuwa znaczą ulgę.

  • Stymulacja oraz wygoda

W niektórych modelach rękawiczek-gryzaków wszyto także szeleszczący wkład, który stymuluje rozwój dziecka, poprzez rozbudzenie jego ciekawości. Wewnętrzny materiał gadżetu odznacza się dobrą przepuszczalnością powietrza, z tego względu skóra może oddychać, a dłoń nie poci się, nawet kiedy dziecko przez dłuższy czas ma na sobie rękawiczkę.

Gryzak-rękawiczka jest w stanie zaspokoić naturalną potrzebę niemowlaka do wkładania rączki do buzi oraz doskonale zmniejsza intensywność pojawiających się dolegliwości związanych z okresem ząbkowania.

Wady:

  • rękawiczka-gryzak to gadżet trudniejszy do utrzymania w czystości, z uwagi na wykorzystane w nim materiały
  • cena takiego rodzaju gryzaka jest parę razy wyższa, aniżeli cena zwykłych gryzaków
  • dziecko potrzebuje większą ilość czasu na oswojenie się z rękawiczką, aby przyzwyczaiło się do jej noszenia

Jaką rękawiczkę gryzak kupić?

Wiele rodziców zastanawia się jaka rękawiczka gryzak będzie dla ich dziecka najlepsza. Rodzice powinni przede wszystkim zwracać uwagę na bezpieczeństwo takiego gadżetu. Nie powinien mieć on małych elementów czy ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się zranić. Zabawka powinna posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać normy bezpieczeństwo. Musi być wykonana z nietoksycznych materiałów. Przed zakupem warto więc przeczytać informacje zawarte na metce zabawki. Gryzak musi być przyjemny w dotyku, nie może być za twardy ani za miękki. Rękawiczka-gryzak powinna być również dla dziecka atrakcyjna. Warto wybrać gryzak w piękne, kolorowe wzory, które spodobają się maluchowi.

Gryzak rękawiczka – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Rękawiczki gryzaki.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.