Sen, odpoczynek i poczucie komfortu są niezbędne podczas długich podróży z dziećmi. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w daleką podróż samochodem, czy lecisz samolotem, wybór odpowiedniej dziecięcej poduszki podróżnej jest koniecznością! Jeśli często podróżujesz samochodem z dziećmi, poduszka powinna być stałym wyposażeniem auta. Będzie też dobrym dodatkiem do bagażu podręcznego w samolocie. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą poduszkę podróżną dla dzieci.

Poduszka podróżna dla dzieci – TOP 10 najwygodniejszych poduszek – Ranking Maj 2024

Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych poduszek podróżnych w różnych kształtach, przeznaczonych dla dzieci. Ranking został stworzony na podstawie popularności produktów.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jaka jest najlepsza poduszka podróżna dla dzieci?

Wybór najlepszej poduszki podróżnej dla dzieci zależy w dużym stopniu od wieku dziecka, rodzaju transportu, a także stosunku jakości poduszki do ceny. Podparcie szyi jest oczywiście bardzo ważne, tak samo jak ogólna wygoda, ale łatwość użytkowania i jej kompaktowość to kolejne ważne kryteria ułatwiające wybór poduszki.

Jaka poduszka podróżna dla dzieci będzie najlepsza i najwygodniejsza?
Jaka poduszka podróżna dla dzieci będzie najlepsza i najwygodniejsza?

Jeżeli wybierasz poduszkę do samochodu, masz do wyboru okrągłą poduszkę na szyję, najczęściej w kształcie rogala lub poduszkę prostokątną. W samolocie natomiast doskonale sprawdza się nadmuchiwana poduszka samolotowa. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki podróżnej dla dzieci.

Samochodowe poduszki podróżne dla dzieci

Jeśli zdecydujesz się na poduszkę pod kark w samochodzie, upewnij się, że jest ona kompatybilna z fotelikiem samochodowym dziecka. Niektóre foteliki posiadają zdejmowane i regulowane zagłówki i poduszki podpierające głowę. Zastosowanie w tym przypadku dodatkowej poduszki pod głowę, może zmienić położenie głowy, co może się wiązać ze zmniejszeniem bezpieczeństwa. Większość tego typu poduszek, jest polecana nieco starszym dzieciom, które siedzą już na zwykłej podkładce lub bezpośrednio na siedzeniu, ze względu na wzrost. Na runku dostaniemy także poduszki dedykowane najmłodszym.

Fajną, bardzo polecaną opcja jest wybór poduszki z pamięcią kształtu. Dzięki temu poduszka „zapamiętuje” kształt odciśniętej głowy, przez co wywiera mniejszy nacisk na ciało, a tym samym zwiększa wygodę podróży i jest korzystniejsze dla zdrowia. Poduszki podróżne są wykonane najczęściej z pianki, która doskonale dostosowuje się do kształtu głowy. Poza tym nie wzmaga potliwości, co jest również ważne, szczególnie w długich podróżach latem.

Poduszki typu rogal, dzięki swojej budowie pozwala się zrelaksować podczas podróży, nie obciąża odcinka szyjnego kręgosłupa, a także rozluźnia mięśnie szyi i karku. Wiele poduszek ma także specjalny zatrzask, który pozwala na zabezpieczenie poduszki wokół szyi, w ten sposób chroniąc głowę przed opadaniem do przodu.

Niektóre dzieci wolą poduszki prostokątne lub kwadratowe. Młodszym dzieciom warto kupić poduszkę zbliżoną kształtem, miękkością do poduszki, na której śpią na co dzień.

Poduszki do samolotu — jakie?

Zapewnienie dziecku komfortowego snu podczas długiego lotu to marzenie niejednego rodzica. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów oferujących pomoc w dobrym śnie podczas lotu. Jednak przed zakupem takiej poduszki musisz dowiedzieć się w liniach lotniczych, czy zezwalają na zabranie takiej poduszki na pokład. Warto do samolotu zabrać nadmuchiwaną poduszkę, która po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Ich rozłożenie nie zajmuje dużo czasu. Są obleczone welurem, pluszem lub innym mięciutkim materiałem, dlatego zapewniają komfort podczas leżenia na niej.

Poduszki podróżne dla dzieci — zalecenia

  • Kupując poduszkę dla dziecka, sprawdź, czy materiał można prać w pralce, szczególnie jeśli wybierasz poduszkę w kształcie litery U, która jest bliżej twarzy malucha;
  • Upewnij się, że poduszka nie zawiera twardych szwów, które mogłyby powodować dyskomfort;
  • Zwróć uwagę na materiał, z jakiego jest uszyta poduszka — dobrze, jeśli jest hipoalergiczny. Jest to szczególne ważne, jeśli dziecko jest alergikiem;
  • Zwróć uwagę na rozmiar — poduszka dla dorosłych nie nadaje się dla dziecka! Niewłaściwy rodzaj poduszki może zwiększać niebezpieczeństwo dziecka;
  • Dla dzieci warto wybrać poduszkę w dziecięce wzory. Może być ona dodatkowo elementem do zabawy, a więc podróż minie szybciej i przyjemniej.

Poduszka podróżna dla nastolatków

Niektóre poduszki podróżne są wyposażone w specjalne otwory, przez które można poprowadzić słuchawki. Zawierają często także specjalną kieszeń, do której można włożyć smartfon, maskę na oczy, czy inne małe przedmioty. Z pewnością dodatek takich gadżetów spodoba się nie jednemu nastolatkowi. Może to być niezłą kartą przetargową do przekonania nastolatka do używania poduszki.

Poduszka podróżna pod nogi

Istnieją także specjalne poduszki podróżne pod nogi, które również umilą nam komfort podróży. Są one najczęściej prostokątne i wyższe. Możemy na nich rozprostować nogi, co jest szczególnie polecane przy długotrwałych podróżach. Mogą także służyć jako „stolik” na podręczne rzeczy, dlatego są fajnym dodatkiem do bagażu.

Ile kosztuje poduszka podróżna?

Cena poduszek podróżnych jest bardzo zróżnicowana. Zależy ona mi.in. od wielkości poduszki, z jakiego materiału jest wykonana, czy jest przeznaczona dla dzieci, czy dorosłych, czy posiada dodatkowe funkcje. Poduszkę podróżną możemy kupić już za 20 zł, jednak jeśli zależy nam na dobrej poduszce, która będzie służyła nam na kilka lat, warto zapłacić więcej. Koszt podróżnej poduszki ortopedycznej to około 100 zł.

Podsumowanie

  • Wybierając poduszkę podróżną dla dziecka, zwróć szczególną uwagę na odpowiedni rozmiar oraz kształt, dostosowany do wieku dziecka;
  • Wybierz poduszkę, którą łatwo uprać w pralce, lub posiada zdejmowaną poszewką;
  • Poduszka powinna być miękka oraz hipoalergiczna.