Wózek to obowiązkowy element wyprawki każdej młodej mamy. W dzisiejszych czasach na rynku znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań, które różnią się między sobą podstawowymi funkcjami, rozmiarem czy też ceną. Jak łatwo się zorientować wybór nie należy do najłatwiejszych.

Pamiętajmy jednak, że zakupiony wózek powinien charakteryzować się przede wszystkim niską wagą oraz zwinnością. Szczególnie w przypadku kobiet, które większość codziennych obowiązków takich jak zakupy czy podstawowe sprawunki załatwiają w towarzystwie najmłodszego członka rodziny. Jednym z rodzajów wózków jest wózek parasolka – czym jest i jaki wybrać? Zapraszamy do lektury!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Wybierając wózek parasolkę, należy wziąć pod uwagę jego wagę, sposób składania, mechanizm regulacji oparcia oraz dodatkowe elementy wyposażenia.
  • Postaw na modele charakteryzujące się dużą zwinnością, a także zajmujące niewiele miejsca.
  • Szukając odpowiedniego rozwiązania dla Twojego maleństwa postaw przede wszystkim na jego komfort i bezpieczeństwo.

Jaki wózek parasolka? TOP 10 polecanych wózków – Ranking Luty 2024

Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych wózków parasolek. Ranking został stworzony na podstawie popularności produktów.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najważniejsze funkcje wózka typu parasolka

Wózek parasolka to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci zaczynających samodzielną naukę chodzenia. Po ukończeniu roku wózek wielofunkcyjny oraz głęboki nie będzie już spełniał swoich najważniejszych funkcji. Mimo licznych zalet wózka w typie parasolka jego wybór nie należy do najłatwiejszych, ponieważ konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów, do których zalicza się między innymi:

  • Ciężar wózka 

Wiele mam wybiera wymarzony wózek, biorąc pod uwagę jedynie jego masę. Wszystko dlatego, że niższa waga ułatwia prowadzenie oraz zapewnia znacznie większą zwinność. W związku z tym idealnie sprawdzi się podczas codziennych zakupów czy też zwykłego spaceru do parku.

Jaki wózek parasolka będzie najlepszy? Rozwiewamy Twoje wątpliwości w artykule!
Jaki wózek parasolka będzie najlepszy? Rozwiewamy Twoje wątpliwości w artykule!
  • Sposób składania 

Najważniejszą cechą wózka w typie parasolki powinna być łatwość oraz szybkość jego składania. W przypadku większości dostępnych na rynku modeli cała procedura odbywa się przez wciśnięcie maksymalnie dwóch przycisków. Po złożeniu ten element dziecięcej wyprawki powinien zajmować bardzo niewiele miejsca w samochodowym bagażniku czy też przedpokoju naszego mieszkania.

  • Regulacja oparcia 

Ogromną zaletą wózka w typie parasolka powinna być możliwość regulowania oparcia. Dzięki temu idealnie sprawdzi się on w czasie codziennego spaceru, a także podczas drzemki naszego malucha na świeżym powietrzu. Wybierajmy rozwiązania posiadające kilku stopniowy mechanizm regulacji oparcia.

  • Dodatkowe wyposażenie 

Dostępne na rynku wózki parasolki pozwalają na dołączenie kilku elementów dodatkowego wyposażenia, do których zalicza się głównie parasolkę przeciwsłoneczną czy też torbę na drobnostki. Dzięki temu codzienne korzystanie z wózka okaże się naprawdę przyjemne.

Wózek w typie parasolka — jakie ma zalety?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wózek parasolka stał się jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, które niesie ze sobą liczne zalety zarówno dla rodziców, jak i małych pociech. Jego mocną stroną z pewnością jest zwinność oraz łatwość w codziennym użytkowaniu. Parasolka idealnie sprawdzi się na spacerach w parku, a także w zatłoczonych centrach handlowych bądź supermarketach. Ten model wózka zapewnia również ogromną wygodę dla najmłodszych użytkowników, a mimo niewielkiej ilości miejsca czują się bardzo komfortowo.

Niewielka waga daje możliwość łatwego pokonywania różnego rodzaju przeszkód i pozwala bez najmniejszych problemów wnieść cały zestaw nawet na najwyższe piętro w bloku. Wózek parasolka po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc z łatwością można przewieźć go w bagażniku miejskiego samochodu. Należy również wspomnieć, że to najpopularniejsze rozwiązanie wybierane na wakacyjne podróże zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Ile może kosztować wózek parasolka?

Wbrew pozorom moment zmiany wózka to jedna z najtrudniejszych decyzji, a wszystko dlatego, że aktualnie na rynku znaleźć można naprawdę wiele różnych modeli. Największą zagwozdką jest fakt czy wybrać tradycyjną spacerówkę, czy też zdecydować się na funkcjonalną oraz zwinną parasolkę. To właśnie drugie rozwiązanie z każdym rokiem zyskuje na coraz to większej popularności, a wszystko ze względu na jego liczne zalety. Dość często młodzi rodzice zadają sobie pytanie, ile właściwie należy zapłacić na ten model.

Ceny rynkowe wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Ten aspekt uzależniony jest przede wszystkim od producenta, materiału, z którego został on wykonany oraz dodatkowych funkcji. Zastanawiając się nad ceną wymarzonej spacerówki, warto na początku określić swoje oczekiwania, a także preferencje. Pozwoli nam to znacznie szybciej wybrać z rynkowej oferty modele, które spełnią wszystkie nasze wymagania. Pamiętajmy, że najważniejszym czynnikiem wyboru powinien być komfort oraz bezpieczeństwo naszego malucha.