W dzisiejszych czasach podróżowanie z dzieckiem nie jest już niczym dziwnym. Jednak jeszcze do niedawna wyjazd z maluchem wiązał się z nawet tygodniowymi przygotowywaniami, które wymagały ogromu pracy. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zapewniających naszemu maluszkowi komfort oraz wygodę w praktycznie każdym miejscu na świecie, a także w trakcie samej podróży. Jednym z nich jest oczywiście łóżeczko turystyczne, które dzięki niewielkim rozmiarom pozwoli naszemu maluszkowi na zdrowy. Zatem jakie łóżeczko turystyczne wybrać? Dowiecie się z naszego rankingu!

Łóżeczko turystyczne – TOP 10 najlepszych – Ranking Kwiecień 2024

Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych łóżeczek podróżnych dla dzieci. Ranking został stworzony na podstawie popularności produktów.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Waga i rozmiar, czyli o najważniejszych parametrach

Młodzi rodzice bardzo często zadają sobie pytanie, kiedy jest najlepszy moment na zakup łóżeczka turystycznego dla niemowlaka. Aktualnie dostępne modele są bezpieczne dla maluchów już w ich pierwszych miesiącach życia. Wszystko dzięki miękkiemu poszyciu oraz konstrukcji wykonanej z wytrzymałych materiałów. Na sam początek warto zaopatrzyć się w modele dwupoziomowe, które dają użytkownikom możliwość regulacji wysokości materaca. Ta funkcja w pierwszych miesiącach życia ułatwi rodzicom dostęp do maleństwa, a w kolejnych uchroni wstającego niemowlaka przed ewentualnym upadkiem.

Z tego poradnika dowiesz się jakie sa najlepsze łóżeczka turystyczne i na co zwrócić uwagę przy wyborze!
Z tego poradnika dowiesz się jakie sa najlepsze łóżeczka turystyczne i na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Do najważniejszych parametrów łóżeczka turystycznego należy zaliczyć przede wszystkim jego wagę oraz rozmiar. Złożone modele powinny zajmować niewiele miejsca i z łatwością zmieścić się w samochodowym bagażniku czy też domowej garderobie. Waga łóżeczek turystycznych zaczyna się już od 10 kilogramów, dzięki czemu ich przenoszenie okaże się naprawdę łatwe. Dołączona do całego zestawu torba to kolejna zaleta konkretnego modelu, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, rozpoczynając poszukiwania. Pamiętajmy, że cały proces składania konstrukcji zajmie nam zaledwie kilka minut, a całość będzie możliwa po naciśnięciu tylko jednego przycisku.

Wyposażenie łóżeczka turystycznego

Bogaty wybór produktów dla niemowląt sprawił, że wybór odpowiedniego rozwiązania dla naszych potrzeb wcale nie jest taki prosty. Modele mogą różnić się między sobą elementami wyposażenia. Do najczęściej wybieranych rozwiązań zalicza się te znane jako łóżeczka turystyczne 2 w 1. To właśnie one charakteryzują się niewielką wagą, a dzięki ekonomicznym kształtom nie zajmą zbyt wiele miejsca. Modele wyposażone w specjalną moskitierę oraz boczne siatki pozwolą na użytkowanie ich na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku, ponieważ ochronią naszego maluszka przed nieproszonymi owadami.

Specjalne zadaszenie przykręcane do górnej ramy to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w słoneczne dni. Do kolejnych interesujących oraz praktycznych elementów wyposażenia można zaliczyć funkcję wibracji materacu czy też specjalne płozy umożliwiające bujanie naszego maluszka. Przegródki na pampersy i zabawki, przewijak oraz pozytywna to również interesujące dodatki, na które coraz częściej decydują się młodzi rodzice.

Zdrowie niemowlaka a łóżeczko turystyczne

Mimo znacznego rozwoju technologii oraz dostępu do informacji nasze mamy i babcie nadal uważają, że turystyczne łóżeczko nie jest najzdrowszym rozwiązaniem. Również na forach internetowych można znaleźć bardzo sprzeczne opinie na ten temat. Wielu specjalistów wyznaje tradycyjne poglądy i twierdzi, że drewniane konstrukcje charakteryzują się znacznie lepszą stabilnością oraz bezpieczeństwem. Jednak najnowsze badania dowodzą, że turystyczne łóżeczka nie wpływają negatywnie na zdrowie, a także układ kostny niemowlaka. Warto jednak wybierać modele wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w twarde dno. Jak łatwo zauważyć to rozwiązania świetnie sprawdzi się na wyjazdach oraz jako codzienny element wyprawki malucha.

Pamiętajmy o tym, żeby po zakupie starać się przyzwyczaić najmłodszego członka rodzinny do przebywania wewnątrz turystycznego łóżeczka zaczynając już od kilku minut dziennie, a następnie przedłużając ten czas do kilku godzin.

Ile kosztuje łóżeczko turystyczne dla niemowlaka?

Dość często na forach internetowych przeznaczonych dla młodych rodziców można znaleźć pytanie dotyczące ceny łóżeczka turystycznego. Ze względu na mnogość rozwiązań dostępnych aktualnie na rynku nie można udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Warto zastanowić się nad tym, w jakim celu będzie wykorzystywany ten element wyprawki niemowlaka.

W przypadku, gdy planujemy jedynie kilka wyjazdów, korzystnym rozwiązaniem będzie zakup podstawowego modelu bez dodatkowego wyposażenia, jednak wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Natomiast jeżeli łóżeczko turystyczne będzie wykorzystywane każdego dnia, należy postawić na rozwiązanie posiadające dodatkowe kieszenie na drobiazgi oraz pieluchy, a także wyposażone w moskitiery i osłony przed promieniowaniem słonecznym.

Podsumowanie

  • Łóżeczko turystyczne powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów, a jednocześnie zmieścić się w samochodowym bagażniku.
  • Dodatkowe moskitiery, przegrody na pieluchy czy też przewijak to praktyczne elementy wyposażenia łóżeczka turystycznego.
  • Wybierajmy rozwiązania dostosowane do potrzeb naszego malucha oraz takie, które zapewnią mu komfort snu oraz bezpieczeństwo.