Misie szumisie są jedną z nowinek, które stają naprzeciwko ponadczasowych potrzeb najmłodszych dzieci i nie tylko. Patent owej maskotki polega na umieszczeniu w środku zabawki, urządzenia wydającego dźwięki na wzór szumu przypominającego dźwięki, które maluchy słyszały w brzuchu matki. Nie bez kozery zostało wynalezione takie narzędzie uspokajania nowo narodzonych dzieci, albowiem światowej sławy pediatra dr Harvey Karp uważa za sprzyjające, stwarzanie noworodkowi warunków możliwie zbliżonych do tych, które znał dotychczas, czyli tych panujących w łonie matki. Szumisie stworzone są głównie dla noworodków już od pierwszych dni życia, natomiast sprawdzają się także jako maskotka dla starszych, nawet kilkuletnich dzieci.

Jak działają Szumisie?

Szumisie posiadają szereg korzyści płynących z ich zastosowania oraz ogólnych zalet użytkowania zabawek, takich jak:

 • Szum, wzorowany na odgłosach zasłyszanych w brzuchu, emitowany z wnętrza zabawki wycisza dzieci i pomaga im zasypiać. Jest to dla dziecka oznaka spokoju i bezpieczeństwa.
 • Obsługa szumisia jest bardzo łatwa, ponieważ wszystkie możliwe opcje ustawia się jednym przyciskiem, umieszczonym na serduszku maskotki.
 • Materiały, z których wykonywane są szumie, to atestowane materiały najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczne zastosowanie.
 • Misia szumisia można prać w pralce, po uprzednim usunięciu mechanizmu dźwiękowego z wnętrza maskotki.
 • Przytulanka jest produktem polskim.
 • Czas realizacji zamówienia to średnio 2-3 dni robocze, co jest stosunkowo krótkim czasem oczekiwania.

Jak widać, korzyści jest wiele i odnoszą się one nie tylko do samego zastosowania zabawki. Są także funkcjonalne w obsłudze oraz konserwacji.

Jakie funkcje posiada szumiś?

Każdy szumiś posiada szereg funkcji, które spełniają misję urządzenia, jaką jest dbanie o prawidłowy rozwój bardzo małych dzieci oraz pielęgnacja spokoju i poczucia bezpieczeństwa w pierwszych dniach życia.

 • W każdym szumisiu jest pięć rodzajów szumu: biały szum (przypominający dźwięk suszarki), szum różowy (o niższych częstotliwościach), szum fal morskich, szum padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem.
 • Przytulanki posiadają także czujnik snu oraz sensor płaczu, dzięki któremu, po przejściu w tryb czuwania, uruchamiają się, gdy dziecko się przebudzi lub zacznie płakać.
 • Szumisie automatycznie wyciszają się stopniowo po upływie 60 minut.
 • Głośność wydawanych szumów jest regulowana. Można ją ustalić indywidualnie dla każdego malucha.
 • Można wybrać opcję Non-Stop, która zapewnia emitowanie szumów nieprzerwanie przez maksymalnie 12 godzin.

Aplikacja na szumisia

Istnieje także specjalnie stworzona aplikacja Szumisie, która służy do zdalnej obsługi szumisia. Pozawala na szybki i łatwy sposób kontrolowania funkcji maskotki poprzez połączenie bluetooth. Posiada funkcje takie jak:

 • Włączanie oraz wyłączanie urządzenia.
 • Wybór rodzaju szumu.
 • Regulacja dźwięku szumu.
 • Ustawienia czasu trwania szumu (maksymalny czas funkcjonalności to 12 godzin).
 • Aktywowanie trybu czujnika snu i sensora płaczu. Wiąże się to z automatycznym załączaniem trybu czuwania oraz wychwytywaniem hałasu w otoczeniu dziecka lub jego ruchów, bądź płaczu. Aplikacja przesyła odpowiednie powiadomienie o uruchomieniu czujnika snu.
 • Funkcja alarmu, który załącza się w trakcie wykorzystywania czujnika snu. Szumiś w trybie czuwania uruchamia alarm na smartfonie rodzica, kiedy urządzenie wychwyci hałas, dziecko przebudzi się lub zacznie płakać.
 • Monitorowanie poziomu naładowania baterii szumisia.
 • Aplikacja posiada także możliwość edytowania zdjęć z ważnych momentów w życiu maluszka.

Zabieg ten jest wspaniałą możliwością dla młodych rodziców i nie tylko. Aplikacja umożliwia zdalne kierowanie urządzeniem oraz regularne kontrolowanie sytuacji. Dostępna jest w systemie operacyjnym Android oraz iOS.

Rodzaje szumisiów – jakiego misia szumisia kupić?

Szumisie dostępne są w sklepie online w trzech wariantach kolorystycznych:

Rodzina słodziaków, nazwana specjalistami do spraw spania, głaskania i przytulania, której kolorystyka to jasnoszara barwa połączona z jasnoniebieskimi elementami. Jej przedstawiciele nazwani zostali jako: Leon (tata), Lena (mama) i Lily (dziecko).

Rodzina bystrzaków, nazwana super zgraną drużyną do spraw specjalnych, której kolorystyka to grafitowa barwa połączona z jasnoniebieskimi elementami. Jej przedstawiciele nazwani zostali jako: Max (tata), Mia (mama) i Matt (dziecko).

Rodzina Lulusiów, dla małych śpiochów, której kolorystyka to przede wszystkim jasne barwy typu: beżowy, brzoskwiniowy i jasnoniebieski. Jej przedstawiciele nazwani zostali jako: Sophie (mama), Sam (tata) i Suzy (dziecko), Simon (dziecko).

Jest także opcja wybrania szumisia mini, który występuje w sześciu wariantach kolorystycznych: miętowy, niebieski, ecru, grafitowy, szary, różowy.

Opinie o szumisiach – gdzie kupić?

Wiadome jest, że szumisie zostały zaprojektowane, aby stwarzać spokój oraz bezpieczeństwo w otoczeniu nowo narodzonego dziecka. Na portalach internetowych można odnaleźć opinie matek, które serdecznie polecają zakup zabawki, a także takie, u których używanie szumisia się nie sprawdziło. Albowiem wszystko zależy od indywidualnych potrzeb dziecka w pierwszych dniach jego życia, dlatego odpowiednim byłoby przetestowanie takiego urządzenia żeby sprawdzić czy jest odpowiednie właśnie dla nas.

Misie szumisie – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Misie szumisie.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.