Co kupić dziecku?

Nosidełko i chusta do noszenia dziecka

Korzystanie z nosidełka jest bardzo wygodne dla rodziców

Korzystanie z nosidełka jest bardzo wygodne dla rodziców

Nosidło i chusta do noszenia dziecka stają się coraz bardziej popularne. O ile jeszcze kilka lat temu rodzice, którzy ich używali postrzegani byli jako dziwacy; o tyle teraz tę metodę noszenia dzieci praktykuje sięc coraz częściej. Nosidło i chusta do noszenia dziecka pozwalają na wyjątkową bliskość między rodzicem i dzieckiem w każdej sytuacji. Warto jednak wiedzieć, że niestety nie wszystkie dostępne produkty na rynku są odpowiednie i bezpieczne dla Twojego dziecka. Coraz głośniej mówi się o tym, że część z nich w ogóle nie powinna być sprzedawana. Jak wybrać nosidełko i chustę do noszenia dziecka?

Jakie nosidełko kupić? Na to zwróć uwagę

Jakie nosidełko i chusta do noszenia dziecka są najlepsze? Przy zakupie nosidełka, czy chusty do noszenia dziecka powinniśmy przede wszystkim kierować się wagą i wiekiem dziecka. Nie możemy nosić noworodka w nosidle, czy chuście przeznaczonej dla starszych dzieci i odwrotnie – starszego dziecka pod żadnym pozorem nie umieszczamy w chuście, czy nosidle dla noworodka.

Nosidełko i chusta do noszenia dziecka powinny być przede wszystkim wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla osoby, która będzie je nosiła. Produkty nie mogą pod żadnym pozorem nikogo uciskać, ani powodować dyskomfortu. Oczywiście nasz maluch nie może nam jeszcze sam o tym powiedzieć, dlatego powinniśmy w tym wypadku zdać się na nasz rodzicielski instynkt.

Dziecka w nosidełku pod żadnym pozorem nie umieszczamy przodem do świata. Zawsze nosimy je buźką do siebie, dlatego siedzisko w nosidle powinno być twarde i skonstruowane tak, aby niemożliwym było umieszczenie dziecka przodem do świata. Po tym właśnie odróżnimy porządne nosidełko do noszenia dziecka, od typowego „wisiadełka”, które może uszkodzić stawy biodrowe dziecka. Dziecko powinno mieć solidne podparcie pod pupą, a nie może pod żadnym pozorem bezwładnie wisieć w nosidełku. Zwróćmy także uwagę na to, aby podparcie pleców dziecka w nosidełku nie było sztywne. Dziecko musi mieć możliwość fizjologicznego ułożenia kręgosłupa, zatem nosidełko powinno być ergonomiczne, czego zwykłe „wisiadło” mu nie zapewni.

Jaka chusta do noszenia dziecka będzie najlepsza? Oczywiście taka wykonana z dobrego materiału. W każdym większym mieście można spotkać się z ekspertami od chust do noszenia, którzy pomogą w odpowiednim dobrze chusty, oraz nauczą nas, jak prawidłowo ją wiązać. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne zadanie, jeśli tylko wiemy jak się do tego zabrać.

Pamiętajmy, że od tego jakie będzie nosidełko i chusta do noszenia dziecka zależy jego zdrowie. A przecież żaden z rodziców nie chciałby przypadkowo uszkodzić delikatnego kręgosłupa dziecka.

Nosidełka i chusty – Ranking i Opinie 2016

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Nosidełka i chusty. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Lp. Produkt Nosidełka i chusty Producent Cena
1 Miniaturka Chicco Nosidełko Easy Fit Sandshell Chicco Sprawdź
2 Miniaturka Chicco Nosidełko Soft&Dream Blue Passion Chicco Sprawdź
3 Miniaturka Tula Nosidełko Free-To-Grow Discover Tula Sprawdź
4 Miniaturka MARSUPI Nosidełko L Wickelkinder Sprawdź
5 Miniaturka Neverland Nosidełko Turystyczne Hippo Neverland Sprawdź
6 Miniaturka Amazonas Nosidło Mei Tai Amazonas Sprawdź
7 Miniaturka Tula Nosidło Blossom Free To Grow Tula Sprawdź
8 Miniaturka Tula Nosidło Wonder Free To Grow Tula Sprawdź
9 Miniaturka Tula Nosidełko ergonomiczne TULA - Navigator Tula Sprawdź
10 Miniaturka Womar Nosidełko ergonomiczne N22 Grochy srebrno-szare Womar Sprawdź

Inni rodzice szukali też:

  • nosidełko chicco easy fit opinie
  • chicco easy fit opinie
  • chicco easyfit opjnie
  • nosidełko chicco easy fit

Napisz komentarz na ten temat

Pin It on Pinterest