Nosidło i chusta do noszenia dziecka stają się coraz bardziej popularne. O ile jeszcze kilka lat temu rodzice, którzy ich używali postrzegani byli jako dziwacy; o tyle teraz tę metodę noszenia dzieci praktykuje sięc coraz częściej. Nosidło i chusta do noszenia dziecka pozwalają na wyjątkową bliskość między rodzicem i dzieckiem w każdej sytuacji. Warto jednak wiedzieć, że niestety nie wszystkie dostępne produkty na rynku są odpowiednie i bezpieczne dla Twojego dziecka. Coraz głośniej mówi się o tym, że część z nich w ogóle nie powinna być sprzedawana. Jak wybrać nosidełko i chustę do noszenia dziecka?

Korzystanie z nosidełka jest bardzo wygodne dla rodziców
Korzystanie z nosidełka jest bardzo wygodne dla rodziców

Jakie nosidełko kupić? Na to zwróć uwagę

Jakie nosidełko i chusta do noszenia dziecka są najlepsze? Przy zakupie nosidełka, czy chusty do noszenia dziecka powinniśmy przede wszystkim kierować się wagą i wiekiem dziecka. Nie możemy nosić noworodka w nosidle, czy chuście przeznaczonej dla starszych dzieci i odwrotnie – starszego dziecka pod żadnym pozorem nie umieszczamy w chuście, czy nosidle dla noworodka.

Nosidełko i chusta do noszenia dziecka powinny być przede wszystkim wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla osoby, która będzie je nosiła. Produkty nie mogą pod żadnym pozorem nikogo uciskać, ani powodować dyskomfortu. Oczywiście nasz maluch nie może nam jeszcze sam o tym powiedzieć, dlatego powinniśmy w tym wypadku zdać się na nasz rodzicielski instynkt.

Dziecka w nosidełku pod żadnym pozorem nie umieszczamy przodem do świata. Zawsze nosimy je buźką do siebie, dlatego siedzisko w nosidle powinno być twarde i skonstruowane tak, aby niemożliwym było umieszczenie dziecka przodem do świata. Po tym właśnie odróżnimy porządne nosidełko do noszenia dziecka, od typowego „wisiadełka”, które może uszkodzić stawy biodrowe dziecka. Dziecko powinno mieć solidne podparcie pod pupą, a nie może pod żadnym pozorem bezwładnie wisieć w nosidełku. Zwróćmy także uwagę na to, aby podparcie pleców dziecka w nosidełku nie było sztywne. Dziecko musi mieć możliwość fizjologicznego ułożenia kręgosłupa, zatem nosidełko powinno być ergonomiczne, czego zwykłe „wisiadło” mu nie zapewni.

Z jakiego materiału chustę wybrać?

Jaka chusta do noszenia dziecka będzie najlepsza? Oczywiście taka wykonana z dobrego materiału. W każdym większym mieście można spotkać się z ekspertami od chust do noszenia, którzy pomogą w odpowiednim dobrze chusty, oraz nauczą nas, jak prawidłowo ją wiązać. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne zadanie, jeśli tylko wiemy jak się do tego zabrać.

Pamiętajmy, że od tego jakie będzie nosidełko i chusta do noszenia dziecka zależy jego zdrowie. A przecież żaden z rodziców nie chciałby przypadkowo uszkodzić delikatnego kręgosłupa dziecka.

Nosidełka i chusty – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Nosidełka i chusty. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.