Bidon to nic innego jak przenośny pojemnik na różnego rodzaju napoje, który nasze dziecko może zabrać ze sobą wszędzie. Z pewnością to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego przedszkolaka oraz dopiero poznającego otaczający go świat młodego człowieka. Wiele dostępnych na rynku rozwiązań daje możliwość wyboru odpowiedniego bidonu do wieku oraz potrzeb naszego dziecka. Warto wspomnieć również o tym, że ten przenośny pojemnik na napoje to idealny sposób na samodzielną naukę spożywania zarówno wody, jak i zdrowych soków.

Ranking 10 najlepszych bidonów szklanych dla dziecka Kwiecień 2024

Poniżej przedstawiamy ranking 10 polecanych szklanych bidonów, które będą idealne dla Twojego dziecka.

Szklany bidon dla dziecka – jaka pojemność?

Szklane bidony dla dzieci to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala naszemu maluchowi na noszenie ze sobą ulubionych napojów do przedszkola czy też na plac zabaw. Jednak wiele mam zastanawia się, jaka powinna być pojemność dobrego bidony. Aktualnie na rynku znaleźć można rozwiązania, które jednorazowo pomieszczą od 330 do 900 mililitrów. Warto jednak dostosować bidon do wieku oraz możliwości naszych maluchów.

Szklany bidon dla dziecka to również nauka dbania o środowisko
Szklany bidon dla dziecka to również nauka dbania o środowisko

W przypadku młodszych dzieciaków idealnie sprawdzą się modele o pojemności około 350 mililitrów, ponieważ ich organizm nawet w trakcie wzmożonego wysiłku nie będzie potrzebował aż tyle nawodnienia. Natomiast dla przedszkolaków znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będą szklane bidony, które pomieszczą od 500 do nawet 600 mililitrów.

W dzisiejszych czasach większość placówek edukacyjnych posiada specjalne zbiorniki na niegazowaną wodę. W związku z tym nasz przedszkolak może w każdym momencie uzupełnić pusty już pojemnik na napoje. Z pewnością należy podkreślić, że im wyższa pojemność bidonu, tym więcej będzie on ważył. Właśnie dlatego warto dokładnie przemyśleć, jak dużo napoju potrzebuje nasze dziecko i w ten sposób dobrać odpowiednią pojemność do potrzeb młodego człowieka.

Bidon dla dziecka — z czego powinien być wykonany?

Aktualnie na rynku znaleźć można wiele różnych modeli bidonów dla najmłodszych użytkowników. Dostępne rozwiązania mamy możliwość podzielenia pod względem materiału, który został wykorzystany do ich produkcji. Najczęściej spotykanym modelem są te wykonane z plastiku. Ich cena zazwyczaj zaczyna się już od kilku złotych, jednak nie każdy materiał może mieć stały kontakt z żywnością, o czym nie zawsze zostaniemy poinformowani przez producenta. Aktualnie ogromną popularnością cieszą się bidony dla dzieci wykonane ze szkła. Choć większości z nas mogą one wydawać się naprawdę kruchym rozwiązaniem, nic bardziej mylnego.

Obecnie większość producentów szklanych pojemników na napoje do ich wytwarzania używa materiału boro-krzemowego. Takie połączenie sprawia, że otrzymany produkt będzie charakteryzował się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia oraz stosunkowo niewielką wagą. Z pewnością należy również podkreślić, że szklane bidony dla najmłodszych to najbezpieczniejsze rozwiązanie do przechowywania płynów, a także żywności.

Trwałość i szczelność bidonów

Do najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego bidonu dla najmłodszych użytkowników, jest ich szczelność oraz trwałość. Pierwszy z tych parametrów odnosi się do braku możliwości wylewania napojów zarówno w trakcie użytkowania, jak i przenoszenia. Niektóre modele zostały wyposażone w niewielkie dziurki służące do odpowietrzania zawartości. Ta funkcja nie sprawdzi się jednak w przypadku najmłodszych użytkowników, ponieważ z pewnością skończy się wylaniem zawartości.

Bidony przeznaczone dla dzieci powinny wyróżniać się również ogromną trwałością. W trakcie wizyt zarówno w szkole, jak i w przedszkolu może dochodzić do wielu celowych bądź też przypadkowych upadków pojemnika na napoje. W związku z tym starajmy się wybierać rozwiązania charakteryzujące się odpornością na ewentualne uszkodzenia. W przypadku szklanych modeli należy upewnić się jednak, że ich upadek nie spowoduje zranienia naszego maleństwa.

Bidon dla dziecka z dowolnym nadrukiem

Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że dzieci bardzo chętnie piją napoje z bidonów prezentujących postacie z ich ulubionych bajek. W dzisiejszych czasach w ofercie większości sklepów znaleźć można tysiące wzorów dedykowanych zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Jeżeli zdecydujemy się na zakup pojemnika na napoje z postaciami z bajek, możemy być pewni, że nasze maluchy znacznie chętniej będą zabierać je ze sobą do przedszkola lub szkoły.

Coraz częściej rodzice sięgają również po personalizowane modele, na których pojawiają się inicjały bądź całe imiona dzieci. Wbrew pozorom to idealny sposób, aby zapobiec zgubieniu bidonów przez najmłodszych użytkowników. Jak łatwo zaobserwować, w dzisiejszych czasach na rynku znaleźć można wiele modeli bidonów dla dzieci. Szczególnie dużą popularnością cieszą się te wykonane ze szkła, ponieważ jako jedyne nie wpływają w sposób negatywny na swoją zawartość. Nie czekaj, poszukaj najlepszego pojemnika na napoje dla swojego malucha!

Podsumowanie

  • Bidon to niezwykle ważna część wyposażenia przedszkolaka, czy ucznia. Pozwala zachować dobre nawyki żywieniowe, tak ważne dla młodego organizmu.
  • Nowoczesne bidony ze szkła są dość lekkie i naprawdę wytrzymałe, a przede wszystkim ekologiczne.
  • Kupując bidon dla dziecka, z jego ulubionym motywem bajkowym, z pewnością zachęcimy go do częstego picia.