Kosmetyczka młodej mamy bez wątpienia powinna zawierać lanolinę. Ta prosta substancja, to tak naprawdę wosk, posiadający silne właściwości ochronne. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, jednak najbardziej doceniają ją mamy nowonarodzonych dzieci.

Gdzie znajdziemy lanolinę?

Jest ona wykorzystywana między innymi w wielu balsamach do ciała, a także pomadkach. Niekiedy dodaje się ją również do mydeł. Produkty zawierające lanolinę są bardzo popularne wśród osób borykających się z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca. To jednak nie wszystko. Lanolina znana ze swoich właściwości zmiękczających jest także składnikiem płynów do płukania. Jednym z popularniejszych zastosowań lanonilny są jednak kremy przeznaczone dla młodych mam i noworodków.

Jeden produkt, wiele korzyści

Lanolina sprawdzi się szczególnie podczas karmienia piersią. To właśnie wtedy sutki młodej mamy są narażone na bolesne pęknięcia czy podrażnienia. Lanolina pozwala ukoić ból i sprawia, że rany goją się szybciej. Można jej także używać do pielęgnacji ust, a nawet pięt. Dzięki temu jeden produkt pozwala na zadbanie o kilka różnych części ciała. Mamy na początku swojej przygody z macierzyństwem nie mają czasu na to, by odpowiednio o siebie zadbać. Mając pod ręką lanolinę, mogą nawilżyć skórę i nadać jej bardzo zdrowy wygląd.

Lanolina firmy Lansinoh sprawdzi się także w przypadku niemowlaków. Wiele dzieci zmaga się z tak zwanym pieluszkowym zapaleniem skóry. Na rynku znajdziemy wiele kremów i balsamów polecanych na tę przypadłość, jednak to lanolina jest najbezpieczniejsza i doskonale ochroni skórę maluszka. Jest także idealnym rozwiązaniem w przypadku wysypki. Niestety małe dzieci często borykają się z różnego rodzaju alergiami, szybka reakcja i wykorzystanie lanoliny sprawią, że skóra będzie lepiej chroniona.

Warto wiedzieć, że również tata może korzystać z właściwości lanoliny. W jego przypadku będzie ona dobrym rozwiązaniem na… zacięcia przy goleniu.

Jak widać lanolina znajduje wiele zastosowań i mogą ją wykorzystywać wszyscy członkowie rodziny. Ten jednoskładnikowy preparat jest całkowicie bezpieczny dla naszej skóry i pozytywnie wpływa na jej regenerację.