W ostatnim czasie mamy coraz cieplejsze dni, przez co powinniśmy zabezpieczyć nasze dzieci przed słońcem. Najważniejsza jest twarz, gdyż skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa. Warto, zaopatrzyć się w dobrej jakości krem z filtrem po to, by zablokować dostęp niebezpiecznych promieni UV. W takim razie, jaki bloker słońca będzie najlepszy dla naszego malucha i czym powinniśmy się kierować podczas wyboru?

Jaki krem będzie odpowiedni dla naszego niemowlaka ?

Jak wiadomo najbardziej narażone na toksyczne promieniowanie i ich skutki jest skóra niemowlaków. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zabezpieczyć skórę na twarzy naszego noworodka już od pierwszych chwil jego życia. Nie wolno jednak zapomnieć, że nie wszystkie tego rodzaju specyfiki nadają się do skóry tak małego człowieka. Podczas poszukiwań dobrego kremu musimy skupić się na tym, aby nie zawierał on, żadnych chemicznych dodatków, które mogłyby wywołać jakąkolwiek reakcję alergiczną. Najważniejszą rzeczą, o której musimy pamiętać to fakt by, był to krem z filtrem SPF 50 dla dzieci. Dodatkowo musi posiadać w składzie same naturalne składniki oraz filtry naturalne, które będą naprawdę dobrze zabezpieczać skórę przed wszelkimi promieniami UV oraz oparzeniami od słońca.

Idealny krem do twarzy z filtrem dla naszego dziecka

Z troszkę starszymi dziećmi jest tak samo, jak z niemowlakami, ich skóra jest dalej delikatna i bardzo podatna na niebezpieczne działanie promieni UV. Według wyliczeń naukowców wystarczy 15 minut, aby twarz dziecka została poparzona przez słońce. Warto wspomnieć o tym, że owe promienie nie są szkodliwe tylko podczas przebywania na słońcu, ale także w cieniu. Dlatego tak ważne jest, aby zakupić dobrej jakości krem, który zawiera filtry UV do twarzy dla dzieci. Sama aplikacja kremu powinna odbyć się 30 minut przed wyjściem na dwór. Jest to czas, w którym krem idealnie wchłonie się w skórę dziecka i dzięki temu będzie idealnie chronić przed słońcem. Zabieg ten należy powtarzać maksymalnie co 4 godziny.

Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru dobrego kremu dla dzieci?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących kremy z filtrem dla naszych pociech. Czym jednak kierować się podczas zakupu tego rodzaju kosmetyku?

  • Nie mogą posiadać filtrów, które wchłaniają się do krwiobiegu,
  • Nie mogą zawierać w sobie parabenów,
  • Posiadają tylko i wyłącznie filtry mineralne, a jeśli już chemiczne to tylko takie, które nie wywołują uczulenia,
  • Możliwość korzystania od pierwszych dni życia malucha
  • Powinny posiadać dość wysoki filtr UV (minimum SPF 50+)

Wszystko przez to, że skóra naszych pociech jest o wiele bardziej wrażliwa niż ta nasza. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie jej przed wyjściem w upalne dni na zewnątrz. O wiele łatwiej jest także o poparzenie słoneczne. Jako rodzice musimy dbać o dobrą kondycję, jak i zdrowie naszych dzieci. Tym bardziej twarz dziecka jest najbardziej narażonym miejscem na ciele dziecka. Warto o nią porządnie zadbać.

Podsumowanie

Na rynku istnieje naprawdę wiele sprawdzonych i dobrych marek, które w swojej ofercie posiadają kremy z filtrem dla dzieci. Jedną z lepszych firm występujących na naszym rynku jest Eeny Meeny. Ich kremy są sprawdzone pod każdym względem, nie posiadają parabenów i innych substancji chemicznych, które mogą wywołać reakcje alergiczną. Dodatkowo w większości ich produktów znajdziemy filtry mineralne, które są wręcz pożądane, jeśli chodzi o kremy z filtrem służące dla zabezpieczenia naszych pociech.