Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prawidłowo rozwijało swoją koordynację ruchową. Już od pierwszych miesięcy życia malucha dostarczamy mu różnego rodzaju zabawki, które mają wspomóc go w tych działaniach. Jeździk dla dziecka jest jednym z najpopularniejszych gadżetów, w które rodzice zaopatrują swoje dzieci. To nie tylko świetna zabawa, ale i dobry sposób na rozwijanie się malucha. Jak wybrać jeździk dla dziecka? Czy to trudna decyzja, czy może wystarczy zakupić pierwszy lepszy towar w sklepie?

Jeździk dla rocznego dziecka – Ranking Kwiecień 2024

W poniższym zestawieniu prezentujemy Ranking oraz Ceny dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Jeździki dla rocznych dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

→ Zobacz także: Ranking wózków dla dziecka 2024

Zanim kupimy jeździk dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a przede wszystkim wiek naszego malucha, oraz jego umiejętności. Jak wiadomo, każde dziecko rozwija się indywidualnie i fakt, że ośmiomiesięczny maluch koleżanki świetnie radzi sobie z jeździkiem nie oznacza, że naszemu dziecku pójdzie to równie dobrze – i odwrotnie. Dzieci są różne i nie należy wrzucać wszystkich do jednej szuflady.

Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci
Jeździk w kształcie motocykla dla starszych dzieci

Jaki jeździk dla rocznego dziecka wybrać i kupić?

Dobry jeździk dla dziecka dopasowany musi być przede wszystkim do jego wzrostu. Jeżeli mamy taką możliwość – możemy zabrać dziecko do sklepu z zabawkami i po prostu przymierzyć jeździk. Stopy malucha powinny bez najmniejszego problemu dotykać podłogi, ale też nie powinny się po niej ciągnąć, podczas jazdy dziecka. Oczywiście inny jeździk wybierzemy dla dziecka, które chodzi i przemieszcza się samodzielnie, a inny dla takiego, które jeszcze nie opanowało tej umiejętności.

Jeździk pchacz dla rocznego dziecka

Kiedy nasze dziecko nie opanowało jeszcze sztuki chodzenia, a jedynie przemieszcza się po mieszkaniu raczkując, bo podpierając się mebli – najlepszym rozwiązaniem będzie jeździk-pchacz. Takie zabawki mają zazwyczaj wbudowane panele edukacyjne, które pozwalają dziecku na świetną zabawę. Maluch może przemieszczać się po mieszkaniu podtrzymując się pchacza-jeździka. Jeżeli jednak chcemy niechodzącemu dziecku zakupić normalny jeździk dla dzieci, powinniśmy wybrać taki, który dookoła siedziska ma plastikowe zabezpieczenia, które uchronią malucha przed upadkiem. Niektóre z nich dodatkowo mają specjalną rączkę, która umożliwia rodzicom pchanie jeździka, podczas gdy dziecko w nim przebywa.

Czy warto kupić jeździk elektryczny?

Rodzice w trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci, bardzo często nie decydują się na najnowsze wynalazki takie jak jeździk elektryczny, ponieważ uważają, że nie zabezpieczą w wystarczająco dużym stopniu malucha. Wolą kupić cztero lub trójkołowce, które napędzane są siłą mięśni nóg dziecka albo pchane są przez rodzica. Mają wówczas świadomość, że pojazd nie rozpędzi się do dużych prędkości. Rzecz jasna jeździk elektryczny także zbyt szybko nie pojedzie, jednak nie zwolni na przykład na zakrętach, przez co może się wywrócić, jeśli dziecko nie zahamuje w odpowiednim momencie.

Zalety jeździka elektrycznego

Jednak taki sprzęt posiada również zalety. Przede wszystkim rozwija koordynację u dziecka, a także zaznajamia go z podstawowymi mechanizmami działania pojazdu. Co więcej, choć co prawda rodzic musi bacznie obserwować swojego podopiecznego, to jednak nie ma potrzeby biegania za nim i za chodzikiem. Dużym plusem takiej technologii jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków sprzęt ma zamontowane hamulce, co jest niezwykle ważne jeśli w naszej okolicy są pagórki lub inne nierówne tereny. Zjeżdżając z górki, tradycyjny jeździk nie jest w stanie się zatrzymać, a elektryczny tak. Oczywiście nie jest to dobre rozwiązanie dla bardzo małych dzieci.

Jeździk elektryczny – Ranking i Opinie 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Jeździki elektryczne dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jeździk czy chodzik – co wybrać?

To w głównej mierze zależy od wieku dziecka. Chodziki powstały z myślą o dzieciach, które jeszcze nie potrafią chodzić, ale widać, że chcą się sprawnie poruszać. Co więcej, to może być dobry sposób na wstępną naukę chodzenia. Niestety, jego wadą jest fakt, że często dzieci mogą nabawić się kontuzji, ponieważ ciężko nad nimi zapanować. Jeździki są bardziej stabilne, ale także droższe. Dziecko na nich wygodnie siedzi i odpycha się nogami. Można je także wykorzystywać na spacerze, ale niestety zajmują sporo miejsca, więc jeśli mieszkamy w bloku, możemy mieć problem z wygospodarowaniem dla niego miejsca.

Jaki leżaczek bujaczek kupić? Sprawdź nasz poradnik.

Jednym z przykładów akcesoriów jest kijek, dzięki któremu możliwe jest łatwiejsze kierowanie jeździkiem i dbanie o bezpieczeństwo dziecka. Przydatny jest przy trójkołowcach, które mają mniejszą stabilność od czterokołowców. Można zainwestować także w specjalną poduszkę, która zapewni większą wygodę dziecku podczas jazdy.

Jeździk dla starszego dziecka

Oczywiście w przypadku nieco starszych maluchów, które chodzą już samodzielnie – jeździk dla dzieci sprawdzi się idealnie. Maluch będzie mógł samodzielnie odpychać się nogami i przemieszczać w dowolne miejsce, co z pewnością sprawi mu dużo frajdy.

→ Dowiedz się więcej na temat: Jaką chustę do noszenia dziecka kupić?

Wybierając jeździk dla dziecka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jego solidność. Powinien on być wykonany z dobrych materiałów, co nie zawsze przekłada się na cenę. Czasem proste jeździki, które są tańsze – są również znacznie lepszej jakości niżeli te, które kosztują dużo więcej i posiadają dodatkowe funkcje. Dziecko musi być w jeździku bezpieczne.