O swoje dziecko dbałaś jeszcze wtedy, kiedy dumnie nosiłaś je pod sercem podczas ciąży. Dlatego z pewnością zdajesz sobie sprawę, że równie ważnym jest, abyś dbała o swoje dziecko zaraz po jego narodzinach. Jedną z rzeczy, jaka powinna obowiązkowo znaleźć się na liście z wyprawką jest szczotka do włosów dla dziecka. Powinnaś jej używać bez względu na to, czy po urodzeniu Twój maluch będzie miał bujną czuprynkę, czy zaledwie kilka włosków. Jaka szczotka do włosów dla dziecka będzie odpowiednia dla noworodka, a jaka dla nieco starszego już malucha? Czym kierować się przy wyborze szczotki do włosów dla dziecka?

szczotka-do-wlosow-dla-dziecka
Szczotka do włosów dla dzieci z włosiem naturalnym

Skoro mowa już o pielęgnacji główki Twojego dziecka, powinnaś wiedzieć, że do mycia włosów noworodka, czy mniejszego dziecka nie musisz używać szamponu. W tym celu możesz użyć zwykłego mydełka, którym myjesz skórę swojego dziecka. W przypadku noworodka zazwyczaj wystarczy, że jego główkę będziesz myła raz, czy dwa razy w tygodniu. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć główkę dziecka ręcznikiem. Pamiętajmy, aby nie pocierać jej mocno ręcznikiem, ponieważ w ten sposób możemy przypadkiem uszkodzić delikatną skórę głowy dziecka.

Jaką szczotkę do włosów dla dziecka kupić?

Jaka szczotka do włosów dla dziecka będzie odpowiednia dla noworodka? Przede wszystkim taka, która wykonana jest z naturalnego włosia. Włosie to musi być wyjątkowo miękkie i bardzo delikatne. Pod żadnym pozorem nie możemy czesać włosów noworodka i małego dziecka grzebieniem, ani szczotką przeznaczoną dla dorosłych. Mogłyby one bardzo podrażnić skórę głowy, która u noworodka jest przecież bardzo delikatna.
Wybierając szczotkę do włosów dla dziecka weźmy również pod uwagę fakt, że początkowo nie będzie ona w pełni spełniała swojej roli, jeśli maluszek ma mało włosów, bądź nie ma ich w ogóle. Mimo to, szczotka do włosów dla dziecka w tym przypadku będzie swojego rodzaju masażem jego delikatnej główki, dzięki czemu wzmocnione zostaną jego meszki włosowe, oraz poprawione zostanie ukrwienie skóry.

Jaka szczoteczka do włosów będzie najlepsza?

Po czym poznać jaka szczotka do włosów dziecka jest najlepsza? Szczotka z naturalnego włosia, ma białe włosie, a konkretniej jest to włosie kozy. Jest niezwykle delikatne i miłe w dotyku. Taka szczotka zazwyczaj nie przekracza ceny kilkunastu złotych, więc nie jest to duży wydatek. Najtańsze można kupić już za kilka złotych.

Musimy zwrócić uwagę na to, aby szczotka do włosów dla dziecka przez cały czas była czysta. Możemy myć ją w ciepłej wodzie z odrobiną mydła dla dzieci. Kiedy po raz pierwszy chcemy użyć nowej szczotki, powinniśmy koniecznie wyparzyć ją w gorącej wodzie, a następnie delikatnie wysuszyć suszarką.

Szczoteczka do włosów dla dziecka – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Szczotka do włosków dziecka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.