Smoczek dla dziecka odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w jego życiu jak i rodziców. Maluchowi dzięki smoczkowi łatwiej się uspokoić, a rodzice w efekcie tego znajdują chwilę spokoju. Wybór smoczka ma także ogromne znaczenie dla przyszłości naszego dziecka. To właśnie odpowiedni smoczek dla noworodka ma wpływ na to, jak długo będzie miało ono ochotę na mleko matki, jak w przyszłości będzie wyglądał zgryz dziecka i w jaki sposób będzie ono mówiło. Jak więc wybrać smoczek dla noworodka? Jaki smoczek dla noworodka jest najlepszy?

Smoczek dla noworodka
Smoczek dla noworodka

Wybierając smoczek dla noworodka powinniśmy największą uwagę zwrócić na jego kształt. Powinien on być dostosowany do małej rączki i nie posiadać żadnych elementów, które mogłyby podrażnić delikatną skórę naszego dziecka. Smoczek dla noworodka nie powinien być także zbyt ciężki.

Zwróć uwagę na końcówkę

W smoczku bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim jego końcówka, która ląduje w buźce dziecka. Na rynku dostępne są smoczki dla noworodka z końcówką z lateksu, silikonu i kauczuku. Nie da się ukryć, że smoczek dla noworodka z gryzaczkiem z silikonu zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Silikon jest trwały, nie ma żadnego zapachu, ani smaku – w przeciwieństwie do smoczków z końcówką z lateksu. Po za rodzajem materiału, z którego wykonana jest główka smoczka, ważny jest także kształt. Prawidłowy smoczek dla noworodka powinien być płaski w miejscu, które ląduje na dziąsłach dziecka; oraz wypukły w miejscu, które ląduje na jego podniebieniu. To naprawdę bardzo ważne. Taki smoczek dla noworodka wspomaga odpowiednie ułożenie jego języka i dziąseł, co w przyszłości odbije się odpowiednim zgryzem i wymową malucha. Jeśli maluch karmiony jest piersią ważnym jest także, aby smoczek dla noworodka swoim kształtem do złudzenia przypominał maminą pierś. Dzięki temu, podczas ssania smoczka dziecko będzie wykonywało te same ruchy, co podczas ssania piersi swojej mamy. Jak odnaleźć taki smoczek dla noworodka wśród tylu dostępnych na rynku? Zazwyczaj na opakowaniu smoczka znajduje się informacja, że ten smoczek dla noworodka jest „ortodontyczny”, lub „dynamiczny”. Warto zwrócić na to uwagę.

Nie zapomnij go wyparzyć!

Pamiętajmy, że smoczek dla noworodka należy przed pierwszym użyciem wysterylizować. Wystarczy po prostu na chwilę zanurzyć go we wrzątku, aby pozbyć się bakterii. Tak samo powinniśmy postępować za każdym razem, kiedy smoczek upadnie na podłogę. Nie powinniśmy czyścić smoczka poprzez oblizywanie go we własnych ustach – w ten sposób możemy przypadkowo przekazać dziecku próchnicę, czy bakterie. Zwróćmy też uwagę na to, aby smoczek dla noworodka był dopasowany do jego wieku.

Smoczek – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Smoczki. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.