Jeśli jesteś jeszcze w ciąży, to z całą pewnością poduszka do karmienia piersią znajduje się na Waszej wyprawkowej liście. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak bardzo pomocny jest to gadżet zarówno dla mamy, jak i jej karmionego piersią dziecka. Niestety, nie każda poduszka do karmienia (choć pozornie idealna) dobrze spełnia swoją funkcję. Niektóre wręcz utrudniają karmienie piersią. Jaka poduszka do karmienia będzie najlepsza? Czym kierować się przy wyborze poduszki do karmienia piersią?

Regulowana poduszka do karmienia
Regulowana poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia dostępna jest na naszym rynku od około dziesięciu lat. I choć wcześniej mamy radziły sobie bez niej – dziś większość z młodych mam nie wyobraża sobie bez nich życia. Dlaczego? Głównie ze względu na wygodę i kwestie zdrowotne. Trzymanie małego dziecka cały czas na rękach podczas karmienia bardzo obciąża nie tylko nasze ręce, co i kręgosłup, który prędzej czy później da o sobie znać.

Poduszka do karmienia, czy zwykła poduszka?

Oczywiście, zwykła poduszka o odpowiednich rozmiarach może spełnić rolę poduszki do karmienia, jednak biorąc pod uwagę fakt, że poduszka do karmienia nie jest drogim gadżetem – warto w nią zainwestować. Weźmy również pod uwagę fakt, że poduszka do karmienia szyta jest właśnie po to, aby dobrze spełniać swoją funkcję. W praktyce zatem, poduszka do karmienia wypad zdecydowanie lepiej niżeli zwykła poduszka, na której śpimy.

Jaka poduszka do karmienia jest najlepsza? W dzisiejszych czasach poduszka do karmienia projektowana i szyta jest po konsultacjach z doradcami laktacyjnymi, karmiącymi mamami, a także specjalistami od ergonomii. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy dobrze i mądrze.

Poduszka do karmienia powinna przede wszystkim być wygodna zarówno dla karmiącej mamy, jak i jej maluszka. W końcu oboje będą spędzać przy niej naprawdę sporą ilość czasu biorąc pod uwagę fakt, że noworodka karmimy przecież na żądanie. Poduszka do karmienia powinna zostać uszyta z materiałów z atestem, czyli takich, które są całkowicie bezpieczne dla małego dziecka. Powinna także mieć zamek, aby łatwo można było zdjąć poszewkę i ją uprać. Dobra poduszka do karmienia powinna być także bardzo stabilna, czego nie niestety nie można powiedzieć o poduszkach, które śpimy (są one mało zwarte i miękkie).

Kupując poduszkę do karmienia zwróćmy zatem uwagę na: rozmiar (dziecko musi mieć tyle miejsca, aby było mu wygodnie), odpowiednie wypełnienie (nie może być go zbyt małe, ale i poduszka nie powinna być wyjątkowo twarda, gdyż dziecku będzie niewygodnie – chyba, że wybierzemy poduszkę w całości wykonaną ze specjalnej pianki), łatwość w czyszczeniu.

Poduszka do karmienia – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Poduszki do karmienia. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.