Co kupić dziecku?

Podgrzewacz do butelek

Podgrzanie posiłku nie zawsze jest tak prostym zadaniem, szczególnie jeśli tyczy się jedzenia, które zostanie podane małemu dziecku. Dania dla brzdąca powinny być równomiernie ogrzane, nieprzegrzane, ale też nie za zimne. To tylko podstawowe z zadań, jakie stoją przed rodzicami, chcącymi nakarmić dziecko. Z pomocą może im przyjść podgrzewacz do butelek. Jest to urządzenie zaprojektowane i wykonane w celu podgrzewania posiłków nie tylko w butelkach, ale także miseczkach, czy nawet słoiczkach. Dzięki swoim zaletom stały się podstawowym wyposażeniem przyborów kuchennych młodej mamy. Sprawdźmy zatem, jaki podgrzewacz do butelek dla dziecka wybrać i kupić?

Podgrzewacz do butelek PHILIPS Avent

Podgrzewacz do butelek PHILIPS Avent

Zalety podgrzewaczy

Podgrzewacze do butelek, stworzone z myślą o podgrzewanie posiłków dla najmłodszych, działają tak, aby nie powodować strat w składnikach zawartych w pokarmie. Przegrzanie naturalnego mleka, już powyżej 40 stopni Celsjusza, może pozbawić go wszelkich wartości odżywczych, o co bardzo łatwo korzystając np. z kuchenki, czy mikrofalówki. Podgrzewacz nie wywołuje takiego zjawiska, przygotowując posiłki ciepłe i treściwe. Urządzenia te potrafią nagrzać butelkę równomiernie, stąd dziecko nie poparzy się (nie wypije zimnego mleka) z dna, czy wierzchu pojemnika.
Producenci od lat oferują podgrzewacze samochodowe, które możemy wziąć ze sobą w długą podróż z dzieckiem. Jest to znaczne ułatwienie i pozwala na podawanie najmłodszym, zawsze ciepłego jedzenia.

Podstawowe funkcje

Podgrzewacz do butelek to nie tylko grzałka, ale szereg funkcji, ułatwiających korzystanie z urządzenia. Oto krótka lista najpopularniejszych i najbardziej przydatnych dodatków:

 • przykrywka chroniąca przed brudem,
 • automatyczne wyłączanie urządzenia,
 • obudowa (etui) pomagają utrzymać temperaturę podgrzanego posiłku,
 • miejsce na akcesoria,
 • funkcja sterylizacji (oczyszczenia butelek i smoczków, przy pomocy gorącej pary wodnej),
 • elektroniczny wyświetlacz, sygnały dźwiękowe.

Jak widzimy, lista nie jest długa, aczkolwiek konkretne funkcje zależne są od modelu i jego producenta. Czasem jednak lepiej jest zrezygnować z mniej przydatnej funkcji, a kupić podgrzewacz, wydający się nam niezawodny.

Decydując się na zakup urządzenia, postawmy przede wszystkim na jego funkcjonalność, a dopiero w drugiej kolejności na wygląd. Obecnie praktycznie wszystkie oferowane podgrzewacze, prezentują jakiś poziom wykonania, stąd „diabeł tkwi w szczegółach”. Kupujmy urządzenia jak najbardziej uniwersalne, czyli takie, w których podgrzejemy butelki do karmienia różnej wielkości.

Jaka jest cena takich urządzeń? Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż waha się od 70, do nawet 450 złotych. Wszystko zależy od producenta, jakości wykonania i ilości dodatkowych funkcji. Każdy jednak powinien znaleźć model dopasowany do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Na dzieciach nie powinniśmy jednak oszczędzać, a dobrze wybrany podgrzewać może nam służyć nawet latami. Zawsze możemy go komuś pożyczyć lub sprzedać, gdyż są to urządzenia, mogące wytrzymać bardzo długi czas użytkowania.

Podgrzewacz do butelek – Ranking i Opinie 2016

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Podgrzewacze do butelek. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Miejsce Produkt Producent Cena
1 BabyOno 218 BabyOno Aktualna Cena
2 Tommee Tippee Podgrzewacz 221445 Tommee Tippee Aktualna Cena
3 Chicco Digital Chicco Aktualna Cena
4 Philips SCF356 Philips Aktualna Cena
5 Canpol babies 77/001 Canpol babies Aktualna Cena

Inni rodzice szukali też:

 • smoczki dla niemowląt ranking
 • ranking łóżeczek dla niemowląt
 • szczotka do włosów dla noworodka blog
 • nosidełko easy fit chicco opinie
 • jaki smoczek dla noworodka ranking
 • karuzela do łóżeczka ranking
 • jaki laktator elektryczny ranking
 • jaką szczotkę z miękkiego włosia kupić dla noworodka
 • Chicco Easy Fit Nosidło Sandshell opinie
 • kojce dka dzieci raniing

Napisz komentarz na ten temat

Pin It on Pinterest