Podgrzanie posiłku nie zawsze jest tak prostym zadaniem, szczególnie jeśli tyczy się jedzenia, które zostanie podane małemu dziecku. Dania dla brzdąca powinny być równomiernie ogrzane, nieprzegrzane, ale też nie za zimne. To tylko podstawowe z zadań, jakie stoją przed rodzicami, chcącymi nakarmić dziecko. Z pomocą może im przyjść podgrzewacz do butelek. Jest to urządzenie zaprojektowane i wykonane w celu podgrzewania posiłków nie tylko w butelkach, ale także miseczkach, czy nawet słoiczkach. Dzięki swoim zaletom stały się podstawowym wyposażeniem przyborów kuchennych młodej mamy. Sprawdźmy zatem, jaki podgrzewacz do butelek dla dziecka wybrać i kupić?

Podgrzewacz do butelek PHILIPS Avent
Podgrzewacz do butelek PHILIPS Avent

Zalety podgrzewaczy

Podgrzewacze do butelek, stworzone z myślą o podgrzewanie posiłków dla najmłodszych, działają tak, aby nie powodować strat w składnikach zawartych w pokarmie. Przegrzanie naturalnego mleka, już powyżej 40 stopni Celsjusza, może pozbawić go wszelkich wartości odżywczych, o co bardzo łatwo korzystając np. z kuchenki, czy mikrofalówki. Podgrzewacz nie wywołuje takiego zjawiska, przygotowując posiłki ciepłe i treściwe. Urządzenia te potrafią nagrzać butelkę równomiernie, stąd dziecko nie poparzy się (nie wypije zimnego mleka) z dna, czy wierzchu pojemnika.
Producenci od lat oferują podgrzewacze samochodowe, które możemy wziąć ze sobą w długą podróż z dzieckiem. Jest to znaczne ułatwienie i pozwala na podawanie najmłodszym, zawsze ciepłego jedzenia.

Podgrzewacze podróżne

Bardzo ciekawą opcją dla rodziców podróżujących ze swoimi dziećmi są podgrzewacze do butelek na baterie, podgrzewacze żelowe albo samochodowe podgrzewacze do butelek. Jeżeli wybierasz się na wakacje – jest to idealne urządzenie tego typu dla Ciebie!

Podstawowe funkcje

Podgrzewacz do butelek to nie tylko grzałka, ale szereg funkcji, ułatwiających korzystanie z urządzenia. Oto krótka lista najpopularniejszych i najbardziej przydatnych dodatków:

  • przykrywka chroniąca przed brudem,
  • automatyczne wyłączanie urządzenia,
  • obudowa (etui) pomagają utrzymać temperaturę podgrzanego posiłku,
  • miejsce na akcesoria,
  • funkcja sterylizacji (oczyszczenia butelek i smoczków, przy pomocy gorącej pary wodnej),
  • elektroniczny wyświetlacz, sygnały dźwiękowe.

Jak widzimy, lista nie jest długa, aczkolwiek konkretne funkcje zależne są od modelu i jego producenta. Czasem jednak lepiej jest zrezygnować z mniej przydatnej funkcji, a kupić podgrzewacz, wydający się nam niezawodny.

Decydując się na zakup urządzenia, postawmy przede wszystkim na jego funkcjonalność, a dopiero w drugiej kolejności na wygląd. Obecnie praktycznie wszystkie oferowane podgrzewacze, prezentują jakiś poziom wykonania, stąd „diabeł tkwi w szczegółach”. Kupujmy urządzenia jak najbardziej uniwersalne, czyli takie, w których podgrzejemy butelki do karmienia różnej wielkości.

Jaka jest cena takich urządzeń? Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż waha się od 70, do nawet 450 złotych. Wszystko zależy od producenta, jakości wykonania i ilości dodatkowych funkcji. Każdy jednak powinien znaleźć model dopasowany do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Na dzieciach nie powinniśmy jednak oszczędzać, a dobrze wybrany podgrzewać może nam służyć nawet latami. Zawsze możemy go komuś pożyczyć lub sprzedać, gdyż są to urządzenia, mogące wytrzymać bardzo długi czas użytkowania.

Podgrzewacz do butelek – Opinie i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Podgrzewacze do butelek. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.