W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest cała masa zabawek i gadżetów, które ułatwiają życie młodym rodzicom z nowonarodzonym dzieckiem. Część z nich w praktyce okazuje się bardziej, lub mniej potrzebna. Podejrzewam jednak, że każdy rodzic przynajmniej raz zadał sobie pytanie – czy kupić kojec dla dziecka? Taki produkt nie kosztuje mało, więc przed jego zakupem musimy zastanowić się, czy kojec dla dziecka jest nam w ogóle potrzebny. Jeśli już podejmiemy decyzję pozostaje nam odpowiedzieć sobie na pytania – jaki kojec dla dziecka jest najlepszy i jaki kojec dla dziecka wybrać?

Kojec dla dziecka bez szczebelków
Kojec dla dziecka bez szczebelków

Początkowo powinniśmy uświadomić sobie fakt, że kojec dla dziecka nie jest miejscem, w którym nasz maluch będzie przebywał przez cały dzień i absolutnie nie powinniśmy tak do tego podchodzić. Przebywanie raczkującego już malucha w jednym miejscu przez cały dzień może poważnie uszkodzić jego rozwój ruchowy. Kojec świetnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy maluch jest ciekawy świata, a my mamy mieszkanie do posprzątania, bądź chcemy ugotować obiad, czy wykonać jakąś inną pracę domową.

Jak wybrać kojec dla dziecka?

Przede wszystkim już na samym początku powinniśmy zlekceważyć wszystkie kojce, które wyglądem przypominają drewniane łóżeczko dla dziecka. Są one całkowicie niepraktyczne z dwóch powodów. Po pierwsze – co chwilę będzie trzeba podchodzić do dziecka, ponieważ zabawki będą wypadały po za szczebelki – w efekcie tego, nie posprzątamy. Po drugie, nóżka dziecka może zaklinować się między szczebelkami, a to nie wróży niczego dobrego.

W praktyce dużo bardziej sprawdza się kojec dla dziecka, który wyglądem przypomina łóżeczko turystyczne. Takie kojce są dużo bardziej bezpieczne i praktyczne. Maluch nie wsadzi nigdzie nóżki, a i zabawki pozostaną na swoim miejscu. Świetnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka z siateczką, ponieważ maluch może obserwować wszystko to co dzieje się dookoła. Dodatkowo takie kojce zazwyczaj posiadają materiałowe uchwyty, których dziecko może się chwytać i ćwiczyć wstawanie.

Wybierając kojec dla dziecka pamiętajmy, że to przede wszystkim dziecku ma być w nim wygodnie. Warto zdecydować się na taki ze stosunkowo miękkim podłożem – dzięki temu maluchowi będzie wygodnie, a my nie będziemy musieli wyścielać kojca grubym kocem. Oczywiście miło byłoby, gdyby kojec dla dziecka był na swój sposób mobilny, w efekcie czego my – rodzice, nie będziemy mieli problemu z jego przemieszczaniem po mieszkaniu.

Kojec dla dziecka – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Łóżeczka i kojce. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.