Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo gadżetów, które każdego dnia wspomagają życie rodziców z małym dzieckiem. Różnego rodzaju nawilżacze, nianie, czy czujniki. Jednym z tych gadżetów jest leżaczek bujaczek. Jest on niezwykle pomocny w życiu codziennym i pomaga młodym rodzicom spokojnie zająć się codziennymi, domowymi obowiązkami, a jednocześnie cały czas mieć na oku maleństwo. Jak wybrać leżaczek bujaczek?

Leżaczek bujaczek
Leżaczek bujaczek

Zanim wybierzemy się do sklepu po leżaczek bujaczek, bądź zamówimy go z internetu, powinniśmy sobie przede wszystkim uświadomić fakt, że leżaczek bujaczek nie jest miejscem, w którym dziecko powinno spędzać cały dzień, a jedynie maksymalnie kilka godzin w ciągu doby. Leżaczek bujaczek nie powinien służyć też do nauki siadania, a nieodpowiednio dobrany leżaczek bujaczek może wyrządzić niegotowemu jeszcze na siadanie dziecku krzywdę. Warto też, aby przed włożeniem dziecka do leżaczka upewnić się, że ma zdrowe bioderka. Zresztą to samo zaleca się, przed włożeniem dziecka do chusty.

Jaki bujaczek kupić swojemu dziecku?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli leżaczków bujaczków. Który leżaczek bujaczek jest najlepszy? Złotego środka nie ma, ponieważ każde z nas – rodziców, oczekuje od leżaczka czegoś innego.
Podstawowy leżaczek bujaczek to taki, w który wkładamy dziecko i możemy delikatnie je bujać. Oprócz tego większość takich leżaczków bujaczków wyposażona jest w panel z melodyjkami, oraz pałąk interaktywny. Taki pałąk świetnie sprawdza się przy małych dzieciach. Pamiętajmy jednak o tym, aby całość nie była nazbyt kolorowa, ponieważ może to negatywnie wpływać na dziecko. Bardzo ciekawą opcją jest także leżaczek bujaczek z funkcją bijącego serduszka – noworodek ma wtedy możliwie znów poczuć się trochę tak, jak w brzuchu swojej mamy.

Bujaczek z funkcją huśtania

Istnieją także leżaczki bujaczki z funkcją huśtania. Zajmują one nieco więcej miejsca niżeli tradycyjne leżaczki bujaczki, jednakże dzieci zazwyczaj je uwielbiają. Oprócz tego, że maluch wygodnie sobie leży, zabawia się pałąkiem interaktywnym, to dodatkowo odczuwa delikatne i miłe kołysanie.
Jakie zalety posiada leżaczek bujaczek? Przede wszystkim pozwala on rodzicom odzyskać ręce. Możemy normalnie wykonywać wszystkie prace domowe mając dziecko w pobliżu i nie martwiąc się o to, że zrobi sobie krzywdę. Dodatkowo tego typu leżaczki bujaczki są niezwykle mobilne, w efekcie czego możemy nie tylko bez problemu przenosić go po domu, co dodatkowo złożyć, wsadzić do bagażnika i zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Wybierając leżaczek bujaczek zwróćmy także uwagę na to, aby był solidny. Warto poczytać informacje w sieci na temat leżaczka, którego zakup planujemy. Dziecko musi mieć w nim zapewnione najwyższe bezpieczeństwo.

Leżaczek bujaczek – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Leżaczki i huśtawki. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.