Biurko dla dziecka jest jednym z niezbędnych mebli składających się na wyposażenie jego pokoju. Dziecko będzie przy nim uczyć się, odrabiać lekcje, czytać książki, czy wykonywać prace plastyczne. Odpowiedni dobór i umiejscowienie biurka dla dziecka ma ogromny wpływ nie tylko na jego wygodę, ale i na zdrowie. Czy wiesz jak ustawić, a przede wszystkim jak wybrać biurko dla dziecka?

biurko-dla-dzieci
Biurko dla dziecka przeznaczone do malowania

Wzrost dziecka a wysokość biurka

Kiedy wybieramy biurko dla dziecka, musimy kierować się kilkoma niezwykle istotnymi czynnikami. Przede wszystkim powinno ono być dopasowane do wieku i wzrostu Twoje dziecko. Nie da się ustalić optymalnej wysokości biurka, ponieważ uzależniona jest ona właśnie od tego, jak wysokie jest Twoje dziecko. Niemniej jednak nogi dziecka powinny spokojnie spoczywać na ziemi, bądź ewentualnie na specjalnym podnóżku. Kupując biurko dla dziecka pamiętajmy zatem o przestrzeni pod nim na nogi. Optymalną szerokością biurka jest około osiemdziesiąt pięć centymetrów, zaś długość biurka powinna wynosić minimum sto dwadzieścia centymetrów. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło wygodnie usiąść i rozłożyć obok siebie niezbędne mu materiały.

Jeżeli biurko dla dziecka będzie także jego biurkiem do komputera powinniśmy kierować się tym, czy dziecko korzysta z laptopa, czy z komputera stacjonarnego. Jeżeli jest to komputer stacjonarny pamiętajmy o odpowiednich wysokościach. Mianowicie – monitor komputera nie powinien być na tej samej wysokości co klawiatura. Zachowajmy tutaj różnicę dziesięciu centymetrów. Jeżeli biurko, na które się zdecydowaliśmy na to nie pozwala – powinniśmy zaopatrzyć się w podstawkę na monitor.

Co powinno posiadać biurko dla dziecka?

Biurko dla dziecka powinno być także wyposażone w przynajmniej jedną szafkę i szufladę. Pozwala to dziecku nie tylko w zachowaniu porządku (i wyćwiczeniu tego nawyku), jak i jest niezwykle praktyczne.
Oczywiście wybierając biurko dla dziecka nie powinniśmy zapominać o odpowiednim krześle. Od niego naprawdę dużo zależy. Powinno być ono wygodne, z miękkim oparciem i podłokietnikami. Na rynku dostępne są także krzesła obrotowe, w których można regulować nacisk na lędźwie i odpowiedni kąt nachylenia kręgosłupa. Kosztują może one nieco więcej, jednak są zdecydowanie zdrowsze dla kręgosłupa Twojego dziecka.

Oczywiście biurko dla dziecka należy ustawić tak, aby nie zasłaniać naturalnego światła słonecznego. Odpowiednim ustawieniem zdaje się więc być – bokiem do okna. Przy stawianiu na biurku lampki weźmy pod uwagę fakt, że dziecko jest lewo, czy praworęczne.

Biurko dla dziecka – Ranking i Opinie 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Biurka dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.